Kendi Yaptığımız Mamalar Bi Öğünde Kaç Gram Verilmeli?

Crnrts

Hazır mamaların yetersiz olduğunu ve Kızıma arada bir kendi yaptığım et patates havuç falan haşlayıp vermek istiyorum en azından günde 1 öğün şeklinde. ancak öğünde kaç gram vermeliyim bilmiyorum. Doyduğunda çekilme gibi bi huyu yok anlamıyor doyduğunu fazla yiyor ve kusuyor. Günlük besin miktarını ben ayarlamak zorundayım o yüzden:(
Şuan kullandığım mamanın ambalajında yazan çizelgeye göre veriyorum ama evde hazırladığımı nasıl ayarlayacağım bilmiyorum bi bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen :(

4 CEVAP

ecetuqce

Ambalajın altında yaş mama miktarını da göstermesi lazım kilosuna gor3 ayarlayın günlük hazirladiginizin miktarına gore 3/1 sabah diğer kısımlarını da ara öğünlere bolerek verebilirsiniz

kedi_delisi

Ezgi

Crnrts

Ama her markanın farklı çizelgesi var ev yapımı mamayı o markanın çizelgesine göre vermem doğru olur mu ki :(

Feronia

Bana mesaj atar mısınız?