Kedi Kilosu Hakkında

mehtapkaplan

Merhaba dostlar🐈 kedim 6 aylık oldu kilosu 4200 kg. Veteriner 6 aylık değil çok büyük kedi acil yaş mama ve balık yağını kes. Sıvı ödül maması verme dedi de. Sizce kilo anormalmi bi anda herşeyi kesmelimiyim?? 6 aylık kediye önerebileceğiniz ürünler nelerdir

12 CEVAP

CakilYavrukus

Bence normal değil veteriner haklı, 6 aya göre kilosu çok. 15 günde bir sadece yaşmama verebilirsiniz. Harici sadece kuru mama. Hangi mamayı kullanıyorsunuz

develi99

6 aylik ortalama bir kedi 2 - 2.5 kg civarında idealdir. Farkli bir cins degilse...

Jarvis12

Benim 2 yaşında kedim 7.6 kg ve aşırı uzun ve iri bir kedi.Başka kedileri görüp "bunlar kediyse benim evdeki ne" diyorum, o derece.Küçükken de büyüktü,2 aylıkken sahiplendiğimizde eve bi geldi "bu kedinin yavru olduğundan emin miyiz" diye sorguladık :) 9 aylıkken kısırlaştırdık, o zaman bile 5 kg idi.Kediler kısırlaştıktan sonra kilo vermez daha çabuk kilo alır diye biliyorum,doktorumuz da o şekilde olur demişti.Kedim şu an dediğim gibi 7,6 kg ve uzun, hareketli ve kaslı olduğu için asla kilolu ve şişman durmuyor,çok fit bir kedi.Çok şükür herhangi bir sağlık problemimiz de yok.Kedinin kilosu tabiki cinsiyetine,cinsine ve boyuna göre değerlendirilmelidir.

aslihan_e

Sizinkinin kemikleri de iridir bence. Bizde de 6 aylık yavru var şuan, aşırı iştahlı ama sadece bayağı büyük bir göbeği var, boyut olarak çok küçük duruyor. Balık yağı konusunda uzmanlar dikkatli olun diyor zaten kalorisi çok yüksek olduğu için. Ben mesela diyet yaptırmam şuan yavruma, ne kadar göbekli olsa da. Gelişim çağı çünkü. Ama sizinki benim yetişkin kediyle aynı kiloya gelmiş o yüzden bilemiyorum. Kısırsa daha tehlikeli oluyor fazla kilo. Sıvı ödül maması da kilo aldırıyor diye biliyorum. Bence sadece balık yağı ve ödül mamasını kesin, ben olsam öyle yapardım. Kediniz hâlâ fotoğraflardaki gibiyse gayet iyi duruyor kilosu. Veterinerin de bir bildiği vardır tabi. Minyon ama 6 kiloluk bir kedim vardı gayet sağlıklıydı. Burda biraz kilo yüzünden kedisinde sıkıntı yaşadığını yazan birisi vardı o yüzden net konuşmak istemiyorum.

Zxhrlast0x

Kaç kilo olmalı bizimki 2.5-3kg falan çok mu? 10 güne 6 aylık oluyo

CakilYavrukus

6 aylığa 3 kg normal. Ama kedilerin kemik yapısı ve genel bünyesi önemli kediden kediye değişir. 6 kg bir kedi ta tavana atlayabilirken diğer bir 6 kg kedi koltuğa bile bezgin atlayabilir. Yani hareket önemli

Cennet29

Benim kedimde 6 aylıkken yetişkin kedi boyutundaydı ve neredeyse 5 kiloydu. Herkes bu ne biçim yavru kedi diyordu. Ben hiç bişeyini kısmadım 7 aylıkken kısırlaştırdım. şuan 4 ay sonra 2 yaşına girecek. 5 kg gayet fit ve büyük bir kedi. Çok hareketli

Kedinizin yapısına da bağlı. İri bir kedi mi? Yani göbeği var mı yoksa sadece iri mi? Dişiyse çok fazla kilosu. Erkekse iri kediler baya ağır olabiliyor kendi kedimden biliyorum.

elifnaz01

Evet yaşına göre kilolu gözüküyor. Yaş mama çok kilo aldırabiliyor, sıklığını azaltıp daha diyete uygun kuru mamalara geçiş yapmanız en iyisi olurmuş gibi.

aslihan_e

Veteriner 6 aylık değil çok büyük mü dedi? Yani yaşı daha mı büyükmüş?

mehtapkaplan

6 aylık kedi bu kiloda olması normal değil dedi. Kedi büyük duruyor 2 yaşında gibi bu nasıl 6 aylık dedi 😂😂 sanki benden iyi bilcek

mehtapkaplan

Kedim hareketli cinsi Scottish Fold. Kısırlaştırmadım henüz yavru olduğu için iyi besleyeyim dedim ama abarttım sanırım. Kısırlaşınca çok kilo veriyorlarmış öyle demişti arkadaşlarım. Şimdilik 1 ay sadece kuru mama vericem Nd bal kabaklı ve balıklı mama kullanıyor. Profildeki güncel resmi değil güncel fotosunu eklerim birazdan