Köpeğim Çok Korkak Ve Asosyal :(

Crnrts

Kızım insanlarla ilişkisi çok iyi biri sevecek olsun hemen atlıyor üstüne kuyruk sallıyor ama kedi köpek vs aşırı korkuyor. Uzaktan gördüğünde hırlıyor havluyor ama bi adım atsınlar kaçıyor hemen. Tasma delikanlısı :D
1 aylık el kadar yavrudan bile kaçıyor. Birbirlerini koklasınlar diye zorluyoruz ama alışmıyor kuyruk hep altta nasıl sosyalleştirebilirim. Arkadaş edinsin oynasın enerji atsın istiyorum :(

4 CEVAP

Elfffff

İmkanınız varsa köpeklerin sosyalleşmesi için oteller var gözetim altında sosyalleşmesini sağlıyorlar

kedi_delisi

Zorlamaniz iyi bir şey değil onun psikolojisini daha da bozar bırakın madem istemiyor o zaman zorlamayın insanlara karşı iyiyse problem yok

Crnrts

Aydın da oturuyorum bulamadım öyle bir yer maalesef

Heathcliff

Köpeğiniz başka bir hayvanın yanında sakin kalmayı başarana kadar pes etmeyin başka köpeği veya uysal kedisi olan birinden yardım alın.Öncelikle siz tamamen sakin ve kararlı bir tavır takının dik durun köpekle konuşmayın ve göz kontağı kurmayın sonra diğer hayvana yavaşça yaklaşın her havladığında veya kaçmaya çalıştığında şşt veya biliyorsa hayır diyerek tasma ile mesajı alacak miktarda (hayvanı incitecek miktarda değil)tasmayı çekerek dürtün bu onun zihin yapısını değiştirecektir diğer hayvanın yanında da aynen devam edin tasmayı çekiştirmesine ve havlamasına izin vermeyin ve diğer hayvanın yanında rahat hareket edene kadar sakin bir yapıya bürünene kadar asla vazgeçmeyin sizin istediğiniz yapıya büründüğünde onu severek veya ödül maması ile ödüllendirin.Başka bir önerim de arkadaşınızın falan güvendiğiniz köpek ile köpeğinizi birlikte yürütün birlikte yürüyüşe çıkın bu da zamanla diğer köpeklere alışmasını sağlayacaktır.