Kedimde Ağız Kokusu

Zxhrlast0x

Arkadaşlar kedim 5 buçuk aylık diş değişme sürecindeydi 2 diş düşmesine şahit oldum dünde dişi düştü ve bugün ağzının koktuğunu farkettim ama öncesinde kokmuyordu acaba bunla alakalı olabilir mi?

11 CEVAP

CakilYavrukus

Anlıyorum, ağız kokusunu mama yanında verdiğiniz extra şeyler de yapabilir. Özellikle kırmızı et ve türevleri. Nd mamaya geçerken dikkatli olun. İçeriği zengin gibi dursa da genel olarak sorunlu bir mama. Bu kadar zengin içerik kedilere yaramayabiliyor.

Anonymus985465

Royal Canin'i hediye etseler kedilerine yedirmem. Verdiğiniz paraya ve kedinize yazık.
Sanabelle, bozita öneriyorum
Aşı yaptırmadan önce muhakkak bir hemogram yaptırın.

Anonymus985465

Sokaktan sahiplendiğim yavru kedinin ağzı dehşet komuyordu. Ancak gözünden ameliyat, kulak uyuzu tedavisi derken ağız kokusu devam edince, üstüne 4 defa kusuncantam biyokimya yaptırdım ve mide bağırsak röntgeni çekildi.
Mide tıklım tıklım dolu ve ciğerlere baskı yapıyordu. Bağırsaklar da doluydu ve gaz vardı.
Hiç doymaması ve sürekli yemesi sonucu karaciğer ve pankreas değerleri bozulmuş.
İlaçlar ve mama kısıtlaması ile ağız kokusu kalmadı.
Klinikte ilkönce ağız içine bakılmalı

Benim ağız kokusu deneyimim şu şekilde. Kedim yavruyken hep ağız kokusu vardı, solunum enfeksiyonuymuş meğer ve antibiyotik sonrası geçti koku hiçbir şey kalmadı. Koku sürekli mi var acaba yoksa belli zamanlarda mı? Sürekli devam ediyorsa bir kontrol ettirin bence mutlaka içiniz rahatkasın. İnsanda da mesela sürekli ağız kokusu bir problem belirtisidir. Veteriner nedeni tespit ederse hemen çözülür bence :)

Zxhrlast0x

Kedime 10 gün sonra iç parazit hapı verilicek o zaman veterinere gidicem birde aşı olacak. Ciddi bir sorun mu sizce?

CakilYavrukus

Bir sorun olmaz. Evet dişiyle alakalı kokuyor olabilir. Nasıl besliyorsunuz maması ne ?

Zxhrlast0x

Şuan azerbeycanda yaşıyorum marka kısıtlı burada royal canin en üst olarak royal caninle besliyorum mecbur NDye geçicem 1 haftaya

Zxhrlast0x

Tamam teşekkür ederim bilgi için yanında bir şey veremiyorum kedim hassas hemen ishal oluyor haşlanmış et tavuk falan verince

Zxhrlast0x

@Hamlet mecburum maalesef dediğim gibi burada başka marka yok olanlarda whiskas kitekat onlarıda yedirtmem ND sipariş ettim gelirse ona geçicem

Zxhrlast0x

@gulceyetimoglu daha yeni antibiyotik tedavisi oldu kedim calicivirus nedeniyle 2-3 güne veterinere götürebileceğim şuan yapabileceğim bir şey yok mu

Muberrakaya

Mutlaka veterinere götürün lutfen