Neden Kakasını Yapmıyor Olabilir

Sutunannesi

Bu aralar çok soru sorduğumu biliyorum :( ama kedim dün sabah erken saatlerde kaka yapmıştı bir daha da hiç kaka yapmadı ve şu saate geldik hala kaka yok. Ne yapmam gerek ya da bunun sebebi nedir zaten onun in çok endişeliyim bu olay beni daha da endişelendirmeye başladı.

16 CEVAP

zeynepgurgen

Her gün yapmak zorunda. Yarına kadar takip edip. Hala yapmazsa klasik yöntem zeytinyağı :)

zeynepgurgen

Bugün mama yemesi normal miydi? Yani kedi gibi iştahla mı yedi, keyifsiz mi?

aksoy65

Eğer diğer sorunlar normale dönerse kakası için zeytinyağı yöntemi iyi gelebilir, klasik ama sağlam bir yöntemdir.

aksoy65

Hareketliliğini, iştahını ve tuvaletini yarın takip edin büyük ihtimalle midesinin biraz zor öğüteceği bir şey yemiş olabilir. Bu arada nasıl besleniyor ne veriyorsunuz?

zeynepgurgen

Yoğurdu yediyse güzel. Mamasını da yemiş zaten. En azından aç bırakmıyor kendini, bundan eminiz. Bu gece başka bir şey vermenize gerek yok bence. Kendi haline bırakın. Yarın akşama kadar da gözlemleyin. Yapacağını düşünüyorum.

Sutunannesi

Zeytinyağını yedirecek miyiz yemez ki :(

zeynepgurgen

Bu gece vermeyin ancak yarın da yapmazsa şırıngayla içirin. Bu şekilde olmazsa yaş mamasına katıp verirsiniz.

kedi_delisi

Her gun yapmak zorunda değil dimi?

Sutunannesi

3 gündür çok düzensiz şekilde yapmaya başlamıştı yemesi de bir garipleşti azaldı yani. Dün yaptı ama bugün hiç yapmadı mama yemiş olmasına rağmen :(( yani nedendir bu rahatsızlık olarak.

Sutunannesi

Kabız vs olabilir mi

Sutunannesi

Sizce yoğurt vermeli miyim

Sutunannesi

Hayır mama yemesi normal değildi zaten 2,3 gündür az yiyordu ama kaka yapıyordu yine de bugün yine az yedi ama hiç kaka yapmadı. Mama dışında hiçbir şey vermiyoruz süte. Acana balıklı yiyor. Az önce sulandırarak yoğurt verdim yedi

Sutunannesi

Yarına kadar yapmazsa veterinere gideceğiz ama inşallah yapar inşallah

zeynepgurgen

Siz endişelenmeyin, canınızı sıkmayın. Mutlaka yapacaktır.

Sutunannesi

kucağa aldığımız da falan baskı olduğu için garip sesler çıkartıyor karın bölgesi de bana göre en azından. Şişmiş gibi yani elleyince sert diyeyim. Mama yedi uyumadan önce hala kaka yok. Anlamadığım şu kabız olan insanlar tubaletw gidip yapmak için çabalıyor ıkınıyor ama yapamıyor kabız oldum diyor. Ama süt hiç tuvalete gidipte kaka yapmaya çalışmadı hiç kabız diyebilir miyiz yine de ıkınmadı çabalamadı vs