Kedi Çip Sorusu

yusufsaygin2

Merhaba,
Birsüre yurt dışında olduğumdan kedime çip taktıramadım. Şimdi iç ve dış paraziter uygulamalarını yaptıracağım veteriner çip yoksa yapamıyoruz diyor. Çip takın diyorum son tarih geçti 4.000 TL ödeyin cezasını sonra uygulayalım diyor :D Sorun yok ben aldım evde kendim uyguluyorum da yapamayan ne olacak? Kediyi veterinere götürdüğümüzde kapıyı kapatıp polis mi çağıracaklar veya ev ev dolaşıp sizin kediniz var mı bakayım aa evet var çipsiz diye kapı kapı gezecekler mi? Veya yeni sahiplenen kedilere ne olacak? :D
Yani kapalı alanda sigara içme yasağını bile denetleyemeyen bu ülkede bunu nasıl denetleyecekler?
Bu ülkede 2 sene önce hayvana tecavüz ettiler 'mala zarar vermek' adı altında 900 TL ceza kesildi asdfjkasd şimdi bana 4000 TL öde diyorlar evde sağlıklı büyüttüğüm kedi için sdfkjsdf mantık bunun neresinde bilmiyorum

19 CEVAP

Balimlilac

Yahu sizin sıkıntınız mi var? Devlette aklı yerinde çalışan yok diyen sizsiniz.simdi kalkıp bir tek siz akillisiniz demeye hakkınız mi var gercekten.Millete ceza odettirmeye ne kadar meraklisiniz diyen sizsiniz.İnsanları burada çakallık yapmaya yönlendiren sizsiniz.kendime çip taktirmama kadar konuyu getiren sizsiniz ama offff sıkıldım diyende sizsiniz. Ben uygulamanın nasıl işleyeceğini yazdım. Ama sizin yonteminize uygun gelmediği için sinir yaptınız. Devlet çalışanlarına laf etmeye biontech aşıya kadar getirdiniz konuyu. Sizin Yazdıklarınıza istinaden cevap verdim.yani konuyu ordan oraya cekistiren sizsiniz ben değil. Devletle herkes muhatap hanım efendi tüm vatandaşlar sadece siz değil.bende 15 senedir devlette hizmet veriyorum. Sizin lafiniza istinaden belirttim bunu. Yaşınızın getirdiği sinir harbine veriyorum cumlelerinizi. Lütfen daha fazla uzatmayın ,konuyu başka mercilere taşımak zorunda kalmayalım.

aklı yerinde çalışan yok dediğim mesajımı bulamıyorum. çünkü öyle bir şey demedim. çakal kelimesi hakaret içeriyor mu onu da ben bilemedim. aşı karşıtıyım biontech’i o yüzden gündeme getirdim. devletle muhatap olma tecrübemi sene olarak paylaştım bir tek ben muhatabım demedim. yaşıma hakaret ediyorsunuz ama siz de maaşallah pek genç sayılmazsınız. ben de sizin yaşınıza veriyorum bu fazla ve her yazdığımı üzerinize gereksiz yere alınma meselesini. başka “çakallıklarımı” mesajla ilettim gerekli yerlere artık buradan yazmama gerek kalmadı.

Balimlilac

Devlet çalışanlarına yaptığınız hakaretin ekran görüntüsünu aldım. Gerekli yerlere gittiği zaman anlamış olursunuz hakaret mi değil mi aklı başında devlet çalışanı var mı yaaa lafinizi. Ben öyle bir şey demedim demekle olmuyor bu işler. Evet çakallık yapıyorsunuz insanlara doğru yolu göstermek yerine devletin uygulamasını baltalayip usulsüz yöntemler konusunda fikir veriyorsunuz. Belki bu da dikkatlerini çeker ne dersiniz ?

Balimlilac

Ha bu arada siz bilmiyor olabilirsiniz ama ben biliyorum. Çakal,çakallık yapma vb gibi kelimeler hakaret unsuru içermiyor. Kesin bilgi yayabilirsiniz :)))