Yeni Kedi Sahiplenmek Ve Çip

Seymaaacaan

Yeni bir kedi sahiplendim. 1.5 yaşında eski sahipleri çip taktırmamış. Yakında kediyi kısırlaştırmak istiyorum çipi olmadan kısırlaştırma yapılıyor mu

4 CEVAP

perymel

çipi olmamasının sorun yaratacağını düşünmüyorum ancak en kısa zamanda taktırın derim.

didemuysl

Çip olup olmaması sorun çıkartmaz fakat çip taktırmanızı öneririm

Venusss0

Hayır sorun olmaz kedimi sahiplendiğimde 1.5 yaşındaydı ve çipi yoktu. Kimliğini kaybetmişlerdi ve diğer ay kısırlaştırıyoruz çip takmazlar zaten 6 aylıktan büyük olduğu için.

bayikbocuk

6 aylıktan büyük hayvanların çipini barınaklar takıyor, ya da veterinerlerde takılabilmesi için izin kağıdı veriyorlar. Yani çip illa takılıyor ama veterinere gidip taktıramıyorsunuz.