Kedim Tuvaletini Yapıyor

Merhaba. Kedim bluepoint erkek. 1 aydır tuvaletini eve yapıyor halıya parkeye yatağa fark etmiyor. Veterinere gittik ve idrar yollarında kum olduğunu söyledi iğne yaptı ve mama değişikliğinde bulundu. Sizde bu durumu yaşadınız mı. Çözümü nasıl oldu

2 CEVAP

elifnaz01

aynı sıkıntıyı yaşamıştık. Köpeğim eve ilk geldiğinde kedimiz çok gerildi. Aslında köpek yalnızca oyun oynamak istiyordu ama yaşça biraz büyük bir kedimiz olduğu için pek anlayamadı. Strese bağlı sistit yaşadı ve böbrek taşı düşürdü kedimiz. Bu süreci anlamamız ise şu şekilde gelişti. Kedi sürekli babamın yatağına çıkıp işiyordu hem de kanlıydı. Sonradan da zaten öğrendik ki kediler kendilerinde bir hastalık varsa fakat sahipleri fark etmiyorsa bu şekilde gözlerine sokarmış ki veterinere götürelim.. Ama korkmayın, tedavi sürecinden sonra çok şükür hemen iyileşti..

develi99

Veteriner teşhisi koymuş, kumu yakın olsun, sürekli degistirin. Ögretin işte kuma gitmesini vs..