Kabız Mı

Sutunannesi

Kedim dün hiç dışkılamamıştı. Ondan önceki günlerde dışkılıyordu ama bir garipti dışkılama düzeni bozulmuştu üstelik az dışkılıyordu. Mama yemesi de azaldı tabiki. Bugün vete götürecektim yapmasaydı ama az önce yapmış. Görselde gördüğünüz gibi bana çok az geldi ve tane tane. dün malt vermiştim yine görselde gördüğünüz gibi içinden tüy saç bir sürü şey çokmuş malt tekrardan vermeli miyim. Üstelik dışkısı böyle olduğu için kabız diyebilir miyiz. Kedimi vete götürmek çok güç bir şey götürmeli miyim yoksa evde yapabileceğim bir şey var mı normalde dönmesi için tüm yardımlarınızı bekliyorum

15 CEVAP

zeynepgurgen

Kesinlikle bugün verebilirsiniz. Kusmaz merak etmeyin. Şırıngayla sizi zorlayacaksa dediğim gibi yaş mamaya katıp verin. Faydası olacaktır mutlaka.

Feronia

Tahıl verin, özellikle tam tahıllar. Bir cezvede yulaf, buğday haşlayın ve süzüp yedirin. Yüksek miktarda çözülmez lif içerdikleri için dışkıyı yumuşatır ve kabıza iyi gelirler.

Sutunannesi

Şırıngayla zeytinyağı vereceğim ama bir şey olmaz değil mi kusma vs onu etkilemesin :(

Reyaura

+olarak suyuna bir cay kaşığı elma sirkesi koyun elma sirkesi sindirim sistemine iyi geliyor

Sutunannesi

Su içmemeye başladı dün aç içiyordu ama bugün ne denediysem içmedi. Mama da aynı şekilde dün 2 kere falan yedi mama bugün daha hiç ağzına sürmedi koklayıp gidiyor malt verdim. Ne yapacağımı şaşırmış şekildeyim çok üzgünüm

Malt zaten duzenli olarak verildiginde saglikli sonuc alabilirsiniz eger vitamin filan kullanmiyorsaniz urunun uzerindeki talimatlara uyun.ama vitamin filan veriyorsaniz 1 gun vitamin 1 gun malt verecek sekilde ayarlarin veya 2 gunde 1 verin

Kabizlik icinde bir cay kasigi zeytinyagi icirin rahatlar veya mamasina dokun.

Sutunannesi

Vitamin kullanmıyoruz malt haftada 1 verebilirsiniz demişti Vet haftada bir veriyordum fakat ilk defa bu kadar şey çıktı dışkısından belki rahatlatır düşüncesi ile bugün sabah tekrardan verdim. SU içmiyor :(

Uzerinde ne yaziyor haftada 1 mi yani sonucta ustunde yazan miktar kadar da verilebilir diye dusunuyorum arkadaslarda ne kadar gunde kullandiklarini soylerlerse sizde maltta ayarlama yapabilirsiniz.bence soru acin malt ile ilgili

Su icmiyorsa zorla verin yapacak bir sey yok

Yani bu zamana kadar kedisine zeytinyagi veripte kedisi kusan duymadim siz bilirsiniz.

Sutunannesi

Şırıngayla vermeye çalışırken ensesine döktüm (bu arada ensesini yalayamadığı için o kısmı nasıl temizleyeceğime dair önerilerinizi de bekliyorum pamuklu suyla olmadı) ama şırıngaya gerek yokmuş aslında çünkü parmağıma koyunca severek yaladı. Yarım çay kaşığı gibi bir şey hatta belki daha az çünkü hem biraz üstüne döktüm hemde son damlaları yalamadı. Son damlaları da mamasına koydum yer mi bilmiyorum. İnşallah etki eder de rahatlar çocuğum

Sutunannesi

Kedisinin üstüne zeytinyağı döken tek insanoğlu benim sanırım

Sutunannesi

Kabız olup olmadığını bile bilmiyorum :( 7 saattir yemek yemiyor mamasının yüzüne bakmıyor önüne koyduğumda kokluyor sonra da uzaklaşıyor. En son sabah 2 de yemişti bir daha yok. Arkadaşlar bu dışkı kabız dışkısı gibi midir yani kabızlık başına gelen var mı yardımcı olabilecek. Kedim taşıma kutusuna girmiyor zor şartlarda sokuyoruz o yüzden vete götüremiyorum çok gerekli olmadıkça onu strese sokup üzmek istemiyorum o yüzden buralarda çaresizce bir şeyler bulmaya çalışıyorum. Gerçekten ruhen çökmüş durumdayım daha 3 gün önce kedimin belki ıslak fip olabileceği söylendi şimdi de bunlar. fikri tecrübesi olan arkadaşlar nolur yazsınlar çok çaresizim çok üzülüyorum