Farklı Irk Kedi Çiftleşmesi Hakkında Yardım

umut61

Merhaba Exotic Shorthair erkek kedim ve Scotish Fold dişi kedim var. bu kedilerim çiftleşirseler eğer nasıl bir kedi çıkar? Tecrübesi olan varmı acaba?

1 CEVAP

Cinar

Farklı tür çiftleştirmelerinde dikkatli olmak lazım. Genetik bozulmalar olabiliyor. Bu yüzden bir tavşanımı uyutmak zorunda kalmıştık. Üst çene anneden alt çene babadan olunca dişler birbirleriyle tam kapanmıyordu ve kontrolsüz bir uzama vardı. Birşey yiyemeyince (veterinerler ve hatta fakülte hayvan hastanesi dahi bir şey yapamadı) çok acı çekmeye başladı. Aynı durumun benzerleri kedi ve köpeklerde de olabiliyormuş. Çapraz döllenme için önceden denenmiş türleri seçmek lazım.