Dişi Sokak Kedisi Kısırlaştırma

kang14

Merhaba 4-5 yaslarında bir sokak kedisi var. Bahceuiye dogurmustu. Yavruları 4 bucuk aylık suan. Zar zor babamı ikna ederek üst katta boş dairede bir oda yaptık onlara bu kısırlastırma süreci için. Anneyi kısırlastırcaz bir seyler ters gitmezse inşallah. Ama üst katta ısıtıcı vs yok. Bu havalarda ameliyat sonrası çok üşür mü içeride? Üstüne kalın yünlü bir seyler örtsek? Ayrıca yavrular da anneleriyle 1 hafta izin alabildik babamdan kalmaları için. Yeterli mi bu süre? Kardeşim aşağı yukarı yapcak kat arası. Orda kalamıycak sürekli. Ve yavrularınu emzirmeyen anne evdeyken emzirmeye basladı. Bu durum sizce kısırlastırmaya uygun mu? Veteriner kontrol edicem uygunsa alıcam dedi.

11 CEVAP

kang14

Cok tesekkürler verdiğiniz bilgiler için. Tekirimiz birazdan ameliyata alınacak.Dualarınızı bekliyorum. Bir de sormak istediğim konu var. Ben aceleden goody çarli turunca paket iri taneli kum almıstım. Hiç evde kedi bakmakdım ve bilgim yok kum hakkında. Ama çişleri en alta iniyor topaklanmıyor. Normal mi? Uygun fiyatlı 3 yavrusuna ve ona uygun olacak bir kum var mı topaklanması iyi? İnanın bilgim yok bu konuda ince toz vs bir seyler okudum ama bilemedim

huqi

Ben de ailemle yaşadığım için maalesef eve sokak kedisi getirmemi istemiyorlar. Mahallemdeki kedileri de kısırlaştırmaya çalıştığım için büyük bir kafes almıştım ve bu kafesi apartmana koydum. Geçen sene bu aylarda mahallemdeki bir kediyi kısırlaştırdım, apartman da ev kadar sıcak değildi bu yüzden ben sıcak su torbası kullandım hep ve hiçbir şey olmadı. Siz de mutlaka sıcak su torbası kullanın. 1 hafta iyileşmesi için yeterli tabii bu biraz da dikişlere bağlı, estetik dikişse daha çabuk iyileşir. Umarım kolayca atlatırsınız bu dönemi🙏

kang14

Çok korkuyoruö bir sey olcak diye. Kendimi cok suclarım. Ama yapabilcek en iyi cözüm bu gibi hissediyorum onun için de ayrıca daha fazla kedi yıllarca mahvolmasın diye.

lg23

Sokaktaki dişi kediler için yapacağınız en büyük iyilik olur kısırlaştırmak. Umarım kolay bir süreç ile başarırsınız.

yavrular yeterince büyümüş onlar emzik gibi emiyorlardır siz merak etmeyin🙏🏻

Anonymus985465

Sağlam büyük bir kolinin altını gazete ve naylonla besleyin. İçine kedi yatağı koyun. İdeal olan kedi evi. Uygun fiyata, indirimde kedi evleri var.
Kesinlikle yakalık takılsın. İlk hafta en kritik süreç. Bu süre zarfında bol suda haşlanmış tavuk yesin
Kolaylıklar diliyorum.

Anonymus985465

Büyük kafes alabilirseniz, içinde hem yatağı hem kumu olur ve ısıtılan bir odanızda kalabilir.

kang14

Cok tesekkürler 😊sicak su torbasini delmesinden korkuyorum ben

Cennet29

Sıcak su torbasını havluya yada beze sarın. Ağzının da su akıtmadığından emin olun.

Cennet29

Veterinerde de gözlem altında kalabilir bi iki gün en azından zorlu süreci atlatana kdr.

sıcak su torbasını delemez ama direk altına koymayın bir mutfak bezine sarın. havlu da kalın gelir. elinizle bakın yanmayacak şekilde olmalı. 1 hafta yeter kısırlaştırma sonrası bakım için. bu kış da yumuşak geçiyor allah hepsinin yardımcısı olsun. yarası mikrop kapmasın yeter. 2 günde 1 antibiyotik ve 1 hafta yaş veya kuru güzel mama ile çabucak atlatırsınız inşallah 🧿🧿🙏🏻🙏🏻🙏🏻