Kedimin Sırtındaki Yaralari Geciremiyorum

Karamellaaa

Kedimin sırtında kaşımaya bağlı deri hassasiyeti başladı krem verdi veterinerimiz onu kulaninca yaralar kuruyor kapuk atıyor ama benim oğlum kiyafetsiz kalınca hemen o bölgeyi eski haline getiriyor yalayarak hep böyle maraton halindemi olucaz nasıl cozebilirim sırtında ve gözünün üstünu çok kasıyor on bacaklarını da öyle tahriş etmiş ne yapabilirim

8 CEVAP

CakilYavrukus

Çözümü basit, gerekirse 1 ay kafalıkla gezecek, tamamen iyileşince kafalık çıkarılacak

Anonymus985465

Tam biyokimya yaptırın. Karaciğer değerleri nasıl.
Mamasındaki katkı maddeleri ne, kullandığınız kuma, parazit damlasına allerjik reaksiyon gösteriyor olabilir
Yakalık ve dr animal/crystalin öneriyorum

huqi

Belli ki bir şeye alerjisi var öncelikle bu çözülmeli, kremler geçici çözüm. Gıda alerjisi olabilir mi? Eğer gıda alerjisi varsa sadece kliniklerde satılan veteriner serisi hipoalerjenik mamalardan vermeniz gerekli (ev yemeği, yaş mama yasak)

bidiktarcin

Arkadaşımın kedisi aynı durumdaydı hipoalerjenik mamayla geçti. O mamada bile çok kiloluk mama yine alerji yaptı 1.5 kg alıyor hep

Karamellaaa

Kedim yaş mama yemiyor biraz suyunu yalayıp çekiliyor Royal caning kuru mama kullanıyorum zaten o alerji mamaları nelerdir işim verirmisiniz acaba gerekirse boyunluk kulanilirm veterinerler ilgilenmiyor yarayı gösteriyorum anlatıyorum aşısı tammi diyor tam hocam diyorum krem veriyor Ankara Sincan'da çok iyi bir veteriner biliyorsanız onada açığım

GeceFanzini

Başlık takın bir süre ve veterinerden chenidine jel alın. sadece veterinerlerde bulunur. Hem hızlı rejenerasyon sağlar hem de kaşıntıyı gideriyor.

BusraO

Mantar ya da alerji gibi birşey değilse mutlaka kan değerlerine baktırın , benim kedimde de geçmeyen yaralar var, tam krem sürüyoruz geçiyor yenisini yapıyor. Sebebi çok sonra ortaya çıktı. Kan değerlerine bir an önce baktırın , kedim şuan anemi ve sarılık ayrıca böbrekte sorun var ve fib teşhisi konuldu.

Bulutcemre

check up yaptırın mutlaka