Mama Kabı Küçük Geliyor Olabilir Mi?

Coconutbey

Oğlum suan 8 aylığı geçti hep bu mama kabını kullanıyorduk ama bugün bi şey farkettim mama kabından dışarıya alıp yiyordu. Döktü mü diye düşündüm ama bıyık stresi olmuş olabilir bu mama kabı küçük mü sizce?

5 CEVAP

Bgmd

Üste doğru giderek genişleyen seramik kaplardan kullanabilirsiniz.

Cennet29

Cok küçük. Çoğu kedi kabına bakıyorum 10-12 cm. Bana göre kenarları kısa yani 4-5, genişliği 15-20 cm kdr büyük kaplar kullanılmalı. Çok derin kaplardan özellikle uzak durulması lazım hayvan yerken çile çekiyor resmen

Coconutbey

Geniş bir kap koydum hala alıp dışarda yiyor psikolojisi bozuldu herhalde anlamadım 😅

esrab34

Derin bir kap yüksekliği çok olmaması lazım. Ama benim kız da gıcıklığına yapıyo bazen yese de yemese de patisiyle dışarı atıyo mamaları:) bir süre yeni kap dursun bakalım

Balimlilac

Kabın derinliği ve genişliği önemli. Bu kap çok dar ve çok derin o sebeple yapıyor olabilir.