Kedimin Vücudunda Yaralar Var

aleynakosif

Kedimin kuyruk kısmı ve karnı resimdeki şekilde yaralarla kaplı. Kendini sürekli yalayıp kaşıyor. Veterinere götürdük, alerji iğnesi yapıp yolladı. Kaşıdığı ve yaladığı yerlerdeki tüyler döküldü. Ne yapmam gerekiyor?

15 CEVAP

Bgmd

Başka bir veterinere götürün sadece iğne ile geçmeyebilir neye alerjisi var bulunmali gerekirse özel veteriner maması kullanmalı kesinlikle yine gidin

Sezgek

Çok ileri bir vaka olmuş daha önce farketmediniz mi yavrunun şikayetlerini kortizon yapmışlar büyük ihtimal evet o biraz rahatlatacaktır ama acilen vet serisi hipoalerjenik mamaya geçiş yapmanız gerekiyor hiç başla marka falan denemeyin virbac hipoalerjenik mama alın evet biraz fiyatı yüksek ama çocuk biraz toparlayınca daha uygun bütçeli bir mamaya geçiş yaparsınız yakalık kullanın bu süreçte yaraları her gün günde iki kere cristalin ile silin cristalin tüylerinde yeniden çıkmasını sağlıyor acilen dediğim şeyleri deneyin yavrucak şu anda inanılmaz rahatsız ve çok acı çekiyor bir an önce kurtarın yavruyu

Sezgek

Ha ayrıca evden her hangi bir şey vermeyin sakın et suyudur bilmem nedir yumurtadır ev yemeklerinden hiç yemesin bu haşlanmış et dahi olsa yemesin

Bgmd

Mama değişimi gibi bir durumdan sonra mı gelişti yaralar?

Bgmd

Kasimasina engel olmak ve veterinerin önereceği kremleri de kullanmak gerek yoksa kaşıdıkça daha enfekte yaralar açabilir

aleynakosif

2 ay oldu sahipleneli. Vucudu yara doluydu daha beter şekilde. Sahiplendiğim gibi veterinere götürdüm ve tavuğa alerjisi olduğunu öğrendim. Somonlu mama verdim. Eski yaraları geçti. Ancak son 2 haftadır yalamaları ve kaşımaları arttı. Krem öneriniz var mı?

Bgmd

Veteriner uygun bir krem ( kasintisini da alacak) verir ayrıca özel mama şart bu yavru için

Bgmd

Mama evet biraz pahalı ama kesin sonuç alacağınız yol bu olur besin alerjisi varsa , yoksa çok daha fazlasını tedavi için harcarsınız ve sonuç da alamayabilirsiniz

CakilYavrukus

Bence, doğru tedaviyi ilacı bulduğunuzda zor da olsa kafalık takıp gerekirse 1 ay hasta bakar gibi kremlerini sürüp tedavi edin. İyileştiğinden emin olunca çıkartın kafalığı. Mantar ya da benzeri bir durum olmadığından da emin olmak gerekir

huqi

Muhtemelen gıda alerjisi var. Kendi kedimde herhangi bir mama yediği zaman kaşınıyor ve bu şekilde yaraları çıkıyor, ev yemeği bile veremiyoruz maalesef. Başka bir veterinere getirin ve antihistamin iğne vurdurun ve mutlaka klinikten veteriner serisi hipoalerjenik mama alın ben hill's kullanıyorum çok memnunum, krem bile kullanmadan antihistamin + hipoalerjenik mamaya geçtik 2 haftada yaraları iyileşti kaşıntısı durdu ama bu süreçte kesinlikle başka hiçbir şey vermeyin. Muhtemelen ömür boyu klinik maması kullanmak zorunda kalacak, yaş mama olarak bile klinikten hipoalerjenik mama alıyorum tanesi 50 tl ama yapıcak bir şey yok :(

huqi

Kullandığım hipoalerjenik mama hill's z/d birçok markanın veteriner serisi var. @sezgek in dediği gibi virbac de çok iyi, en uygun fiyatlı pro plan'ın ama hiç denemedim etkilerini bilemiyorum.

Bgmd

Bende veteriner serisinde hills öneririm

Sezgek

Bende şu an hills kullanıyorum ki vet serisi bile değil benimki bende çok memnunum ama yavrucağın durumu çok ileri olduğu için direkt virbac dedim ben krem kullanmamıştım yara çıktığında ama bizim bir ya da iki yerinde çıkmıştı en fazla bu derece yoğun yarada kremin faydası olabilir ama yakalık takmadan krem kullanmayın yoksa daha çok yalayacaktır kendini geçmiş olsun

Anonymus985465

Mantar teşhis ışığı ile bakıldı mı?
Gıda allerjisine ek olarak kumuna, kullandığınız parazit ilaçlarına da allerjisi olabileceğini gözönüne alarak markaları değiştirmekte fayda olabilir.

Tarcinnn06

Benim kedim de aynen bu şekildeydi somonlu mamaya geçtim eczaneden bactroban krem ve oceral sprey al düzelicektir tavuklu hiçbirşey verme