Kedim Her Şeyden Çok Korkuyor

kurban1525

Merhaba arkadaşlar. Kedim konudada belirttiğim gibi her şeyden çok korkuyor. 6 aylık kendisi, çok sağlıklı hiçbir sorunu yok. Fakat evde ufacık bir ses artışı, farklı birinin eve gelmesi, başka kediyi görmesi gibi çok basit olan şeylerde bile hemen yok olup saklanıyor. Kendisi 3 aydır bizimle, herkes mamasına el attığımızda veya çok kızdırdığımızda kedilerin tıslamaya başladığını ve saldırdığını söylüyor. Ancak bıdıkta durum böyle değil, bildiğiniz kafasına vur ekmeğini al yavrumun :( bunun sebebi nedir? Acaba bizimle mi alakalıdır? Yada yaşından mıdır? Şimdiden teşekkürler

6 CEVAP

Friolero

Bazı kediler küçükken çok fazla kalabalık içine girmediyse içine kapanık kalabiliyolarmış.

Aynı sorunu yaşamış biri olarak ikinci kediyi sahiplenmekten başka bir çözüm yolu bulamadım. Arkadaş geldikten sonra biraz da olsa sosyalleşti. Tabi başta bi alışma süreci oluyor :D

kurban1525

Sadece diğer kediler değil olay gerçi bende katılıyorum bu duruma ancak 2.kediyi sahiplenmemiz pek mümkün değil en azından şimdilik. Umarım bu sorun 1 2 yaşına geldiği zaman da devam eden bir sorun olmaz. Kedim çok oyuncu en yorgun olduğu anda bile elimle bir iki hareket yapsam hemen ısırmaya çalışıyor, arka patileriyle de tekmeliyor :) 24 saat oyun oynasa sıkılmayacak bir kedi :) fakat işte ben kendini koruyabilmesini de istiyorum herkese her şeye böyle iyi davranmasinı istiyorum bu gün yarın bu ev ona dar geldiğinde gözüm arkada kalmadan dışarı da salabilmeliyim sonuçta fakat şu an için herhangibir şey olur diye asla düşünmüyorum.

Susamsusi

Benim kedim de blenderin sesinde elektrikli süpürge sesinden vs çok korkuyodu simdi alıştı sanirim hatta zevk alıyo artık. Insanlarin ona olan tepkileri de cok onemli ve bence ilk defa gördükleri insandan da korkuyolar. Benmki çocuklardan çok korkuyo mesela onlarin ani tepkilerinden. Ama çocukların yaptiklari seyi ben yapiyorum bana öyle tepki vermiyo.
Başka bi kediyi hatta anne ve babasinin yanina goturdugumuzde hepsi birbirinden inanilmaz derecede korktu. Hic gormedigim hareketler yapmaya basladi. Ama zamanla bir arada kalirlarsa alisirlarmis disarda kendini savunmayı en azindan kacmayi öğrenir diye düşünüyorum

kurban1525

Benimki de çok korkuyor bu seslerden :) pek anormal bir durum yok sanırım o zaman

Susamsusi

Hayir tabiki yok dedigim gibi simdi alıştı ben süpürge yaparken izlemeye geliyo. Bu seslerden korkmasini da şuna bagliyorum ben; kedilerin kulaklari en ufak sesleri bi duyabiliyo bizim gibi degil. Bu sesler bizi rahatsiz etmiyo çünkü eşiklerimiz farkli. Kediler bizim algiladigimizdan daha yüksek desibelde algiladiklari icin korkmak degil rahatsiz oluyolar bence

Peliinky

2 yıl olmus ama okuyan olursa diye söylüyorum, korkak bir kediyi dışarıya salmayın. Bu işlerin daha çok kötüye gitmesine yol açabilir. Dışarıda bilmediği bir ortamda kolayca korkabilir ve panik yapabilir. Bu da herhangi bir kazaya sebep olabilir.