Kedimin İshali Geçmiyor

defnecey

Kedim ishal oldu. Napacağımı bilmiyorum. Maması bittiği için aniden aynı markanın bu sefer kısırlaştırılmış olanını alıp geçiş yaptık alıştırma olmadan . Eskisi hills yavru kedi naması ve tavukluydu yenisi ise kısırlaştırılmış ördekli. Aniden geçiş yaptığım için ishal olmasından şüpheleniyorum ama aynı zamanda bazenleri hapşuruyor. Üşütmüş olabilir mi yoksa mamadan mı oldu? Böyle bir şey yaşayan var mı? Bu arada gayet iştahlı ve hareketli.

4 CEVAP

mamadan büyük ihtimalle. normalde 15 günde neredeyse geçiş yapıyoruz. hapşırması yeni mamanın kokusundan da olabilir. kittendan kısarlaştırılmışa geçiyorsunuz hem de içerik farklı. 2 günde geçmezse veterinere götürün probiyotik veya gastro mama alın.

CakilYavrukus

mama neliyse aynı aromadan devam etmeniz gerekirdi

Yasij

su gibi ve pis kokulu ise üşütmüş olabilir bu mevsimde çok sık oluyor,ancak 3 güne geçerse mamadan kaynaklı.tabiki en doğrusunu hekiminiz bilir bizimki sdc tecrübe

Anonymus985465

Yaş veya kuru mama yedirmeyin
Sadece haşlanmış tavuk göğsü ve pirinç lapası.
İshal su ve mineral kaybına sebep olur ve özellikle yavrularda tehlikeli sonuçlar doğurabilir.
Ense derisini yukarı doğru çekip bırakın. Deri hemen dağılmazsa su kaybı vardır ve serum almalı.