Çene Aknesi Çözüm Acil?!

gofretbey38

Yavru kedimin çenesinde akneler olusmus neden oluşur ve nasıl geçer bilgisi olan varmı ??

8 CEVAP

Bgmd

Plâstik mama kabı sebep olur ve yağlı şeyler yiyorsa çene kirli kalırsa
Biz seramik mama kabı ve elma sirkesi ile geçirdik. Bizimki ilerlemişti ve kaşıyıp yara yapmıştı

Bgmd

Yaş mama vs yiyince temizleyin çenesini crystalin spreyle silebilirsiniz. Bizimki ilerlediği için sirkeli su geçirdi sadece

salihaondag8

Akne genelde plastik kap kullanımında ve mama ve su kabı temizliği yapılmayan kabtan kedinin yemek yemesiyle çenesinin temas etmesinden o mikroplarin akneye dönmesidir bunun için yemek ve su kabini günlük temiz bir şekilde temizleyin ve mama kabı plastik tercih etmeyin dahada çoğalır akne bunun yerine seramik Çelik ve cam kab tercih edebilirsiniz birde akne için temizleyici ilaçlar satılıyor internet üzerinden bakıp kullanabilirsiniz yine kullananlar varsa bu konuda size ürün onereceklerdir YouTube üzerinden veteriner videoları var bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz veya veterinere danışıp bu konuyu anlatın illaki iyi bir çözüm bulacaklardır sirkeyle su karisitip çeneye uygulayıp memnun kalanlarda var deneyebilirsiniz salatalık suyuda faydalı oluyor genelde benim bildiklerim bunlar inşallah işe yarar umarım çok geçmiş olsun 🤗

gofretbey38

Plastik kap kullanmıyorum cam kullanıyorum ama yine de oluşmuş

Yasij

kloroben ile sabah akşam bi pamuk yardımı ile temizleyin.zaten elinize gelir siyah noktalar bi kaç güne çok ileri seviye değilse geçer.tabiki temizlik en önemlisi ve cam porselen kap kullanımı

CakilYavrukus

Oynadığınız oyuncaktan tutunda ağzına aldığı şeye kadar bi çok etken. Tecrübeyle sabit. Tahrişi artıracak oyunları, plastikleri kaldırın ortadan

Gamzecs

Plastik kap kullanımından dolayı bizde çene aknesi yaşadık hemen çelik kaplara geçiş yaptık çenesinde ki aknesini de 3 yemek kaşığı sirkeye 1 yemek kaşığı su ile karıştırıp pamuk yardımı ile sildim her gün uyguladım ve 4-5 günde hiç bir şey kalmadı 🥰

Catmom777

Bitkisel bi çözumu var sirkeli suyu pamukla uygulayin kurutuyor