Kedim Sürekli Mama İstiyor ?

Mukaddess

Kedimi cuma günü kısırlaştırdım sürekli mama istiyor günde 75 gram dedi vetimiz bende onu 3 öğüne böldüm ama oda yetmiyor geçer mi bu durum alışınca?

9 CEVAP

Mukaddess

Royal canin kısır kedi maması kullanıyoruz şuanda ama mama ile ilgili değil sanırım çünkü kisirlastirdiktan sonra iştahı açıldı daha çok zamanla alışır bu düzene diye umuyorum.

nyancat

Bu durumdan bende muzdaribim kedim oburlaştı resmen tavuklu diye kısır kedi maması da vermiyorum o yüzden beslenmesine ekstra dikkat etmek istiyorum dişi ve 4 kilo oldu gece 3-4 defa mama istiyor bazen vermeyince ağlıyor ve her yeri dökmeye başlıyor ne yapacağımı şaşırdım

Mamanin markasi nedir tahilli mamalarda daha cok yiyorlar genelde.

Kedinin doymamasi mamadandir dusunun insan hamur isi yediginde yer ve doymaz kedilerde ici dolu olmayan seyler yiyor kuru mama yiyor eger alerjisi yoksa tavuk verin ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksiniz.kuru mama tam anlamiyla doyurmaz.

Mesela mamayi kendiniz hazirlayin bir gun verin yine doymayacak mi bir bakalim hazir mama tarifi isteyin

Mukaddess

Var mama tarifi elimde ilerleyen zamanlarda yapıcam zaten yaş mamayi kendim evde hazırlıyorum sadece suan yeni ameliyat oldu o yüzden biraz mamaya alissin diye yapmıyorum.

Mukaddess

Tavuklu dışında bir mama alın çeşitleri var. Ne yediriyorsunuz ?

nyancat

Tavukluyu bıraktım zaten severekte yemiyordu balıklı mama veriyorum onu seviyor genel olarak bir oburluğu var sevmediği mamayı önce eşeleme hareketi yapıyor sonra hepsini yiyordu

Mukaddess

Bizimki daha yeni bakalım önceki düzeni çok bozuktu o yüzden alışması gerekiyor yeni düzene umarım alışır.