Kedim Başka Kedinin Dışkısına Temas Etti

Cattoscar

Kedim dışarıya kaçtı başka kedinin dışkısına temas etmiş ve sonra yalayarak temizledi kendini hastalık falan bulaşır mı çok korkuyorum

7 CEVAP

develi99

Aşıları tam ise hiçbir şey olmaz. Yani Düzenli aşılatıyorsanız.

Cattoscar

Sadece karma aşısını yaptırdım yeni sahiplendiğim için

develi99

Karma aşı 4-5 virüse karşı önlem alıyor. Kuduz veya diğer hastalıklarında bu şekilde bulaşacağını pek sanmıyorum. Ortalama Kuluçka süreleri 1 hafta kabul edilirse kedinizi 1 hafta takip edin. Anormal bir şey gozlemlerseniz dogru vet.e :)

Cattoscar

Öyle yapıcam umarım bir şey olmaz teşekürler 🙏

karma aşıda antikor hemen oluşmaz yalnız. kaç kez yapıldı ve be zaman yapıldı o önemli. 1 hafta önce yapılan karma aşı bu tip durumlarda pek işe yaramaz maalesef.

CakilYavrukus

Geçmiş olsun, aşıları tamsa sadece parazit olur. Paraziti yeni yaptırdıysanız bile olur. Anormal bir durum olmadığında yerinizde olsam 1 hafta sonra parazit yaptırırdım

Cattoscar

Hareketlerinde bir anormallik olmazsa parazit yaptırmama gerek varmı