Kedim Ara Ara Böyle Öksürüyor, Sebebi Ne?

abrtp

Tekir cinsi 6 yaşında oğlum var. Neredeyse ayda 1, bazı dönemlerde haftada 2-3 kez, tam bu pozisyonda yatarken, otururken değil tam olarak böyle uzanırken öksürüyor bu şekilde. Sebebi ne olabilir? Hastalığı var mı diye daha önce götürdüm böyle öksürük sonrası bir şey yok dedi veteriner. Ateşi yok iştah yerinde ama ara ara böyle yapıyor. Astımı olabilir demişti. Nedeni nedir? Neye dikkat etmem, ne kullanmam gerekir?

Video: https://www.veed.io/view/ba8dcd7f-52a6-42dc-be2d-d174316a0f83?sharingWidget=true&panel=share

4 CEVAP

CakilYavrukus

Merhaba, tüy kusmaya çalışıyor büyük ihtimalle. Malt kullanın, böyle yapmaya başladığında müdahale etmeyin kediye. Tüy kusabilirse rahatlar bazı kediler çok rahat tüy kusabilirken bazıları kusma becerisini edinemiyor. yada yaşın da getirdiği sepeblerle kusamıyor olabilir. Düzenli malt kullanın

Minikmuezza

Kusmak istiyor yiy kusmaya calisiyor gibi malt kullaniyormusunuz

İç parazit aşısı varmı benim kedimde böyleydi aşıdan bşr hafta sonrs tenyaları dökmeye başladı caniverm antibyotikle tamamen tenya bitince bidaha öksürmedi tabi başka bir nedenide olabilir