Kabız Olan Kedim İçin Sensible 33

Instant71

Merhabalar 8 yaşındaki kedime Royal canin 7+ sterillised kullanıyorduk ancak 2 aydır geçmeyen bir kabız rahatsızlığı var hareketsizlikten kaynaklı oluyormuş. Royal canin sensible 33 hassas sindirim maması ise yarar mı ? Genelde kronik ishal için kullanıyormuş ancak kabızlık içinde işe yarar mı veya başka mama öneriniz var mı ?

3 CEVAP

Miniss

Kabızlık ,idrar yollarinda problem varsa da olabilir diye duymustum o konuda muayene oldu mu

Anonymus985465

Kronik olduğunu yazdığınız için röntgeni sormuyorum. Ancak kedinizin idrar durumunu da gözlemleyin. İlkönce 8 saatte bir kilosuna uygun probiyotiklindışkı yumuşatıcı içirin ve gastro mamaya geçin. Virbac gastroya bakabilirsiniz
Ayrıca bol suda haşlanmış tavuk suyuyla beraber ve haftada bir ciğer yedirin.

Cennet29

Gastrointestinal mamaya geçebilirsiniz. Ne ishal olur nede kabız. Çok dengeli kaka yaptırıyor mideyi bağırsağı düzenliyor. Ama 8 yaşında olduğu için veteriner önerisiyle onun sağlık durumuna uygun mamaya geçmeniz daha iyi olur