Idrar Püskürtme

Susamsusi

6 aylik tekir kedim var ilk defa kedi bakiyorum idrar püskürtme olayini okudum burdan ama acikcasi ben karsilasmadim . Daha doğrusu farketmedim mi acaba diye düşünüyorum yani bu idrar püskürtme nasil anlaşılıyor kokudan falan mi yoksa alenen mi

6 CEVAP

zeynepgurgen

Merak etmeyin eğer yaparsa fark etmeme ihtimaliniz yok :)

Yurda35

Merhabalar,kediler kizginlik donemlerinde genelde idrar püskürtürler,ozellikle erkek kedilerin en belirgin kizginlik ozelligidir,feci kokar ancak kiyiya koseye kacarda yaparsa goremeyebilirsiniz ama kokudan anlarsiniz...bazi erkek kediler erken kizginliga girer...eger disiyse daha farkli belirtilerde olur zaten...bagirma surunme gibi.
..:))

Susamsusi

Erkek benimki ama umarim karsilasmam. Peki bu kisirlastirinca bitiyo mu. Bir de kisirlasrirma islemini ben hemen düşünüyodum acikcasi ama yasini beklemek gerekir mi gercekten ne gibi bi zarari olur

Yaşını beklemenize gerek yok.Kızgınlığa girmeden kısırlaştırmanız, hem kediniz için hem de sizin için daha iyi olur.Veterineriniz genel bi muayene yaparak uygun zamanı belirler zaten.

Masisko10

Bende ilk defe bir ay önce karsılastım herkes kokudan anlarsın demis ama odamız hiç kokmuyodu.eger arasıra kontrol etmezsen anlayamayabilirsin de

Reyaura

Bazi kaynaklarda erken kısırlaştırmayi öneriyor bazi kaynaklar yaşını bekleyin diyor. Ben yaşını beklemeyi düşünüyorum. 6Aylik kedi yavru kedi mamasi yiyor kisirlasinca hangi mamayi kullanmak gerekiyor? Normal mama verdiginizde erkek kedinin idrar yollari dar oldugu için tas oluyormus ve idrar yaparken sorun yasiyolarmis. O yuzden yaşını beklemeyi düşünüyorum.