Köpeğim 2 Aylik.. Kabız Olmasını Önlemek İçin Ne Tarz Mama Önerirsiniz ? Ya Da Hangi Besinler?

SemaNur61

Köpeğimin sindirimini rahatlatmak için hangi besinler önerirsiniz ? 2 aylik.. yavru

1 CEVAP

sekersoytolga

Bal kabağı ishale de kabızlığa da iyi gelir. Haşlanmış bal kabağını püre yapıp 2-3 günde bir mamasına bir iki yemek kaşığı koyabilirsiniz. Yada çiğ olarak iki parmak kalınlığında yine parmak boyunda verebilirsiniz. Veya başka bi seçenek olarak 2-3 günde bir eğer gerçek zeytinyağınız varsa mamasına 1-2 tatlı kaşığı zeytinyağı dökebilirsiniz. Tüy dökülmesine ve tüylerin parlaklığına da gelir. Başlarda Hafif biraz ishal yapabilir ama endişelenicek bi durum olmaz merak etmeyin.