Kedide Ağız Kokusu

gofretbey38

Kedilerde ağız kokusu neden olur ve normal midir ?

5 CEVAP

Anonymus985465

Ağız kokusu normal değil. Kokuyu bastırmak tedavi değildir. Sebebi teşhis edilmeli.
Ağız, dışler, diş etleri
Mide, bağırsak, karaciğer, böbrek hastalıkları sebep olabilir
İlkönce bir hemogram yaptırın. Enfeksiyon da olabir.

Mirabonibon

Normal değil dişleri ve diş etleri temiz mi muayene götürün veteriner baksın eğer dişlerinde vs anormallik yoksa içerden bir hastalığı vardır yani kesinlikle normal değil veteriner görmeli

Palyaco

Kedilerede ağız kokusu normal deyildir dental ödül mamaları kullanın ben 2 yıldır ödül mamaları dental veriyorum ağız kokusu sifir

@Palyaco hangi dental ödül mamasını veriyorsunuz acaba önerebilir misiniz? Çünkü benim verdiklerim böyle olumlu bir etki göstermemişti bu zaman kadar.

Lizzie

Öncelikli olarak kesinlikle bir veterinere götürmenizde fayda var. Bizim kedimizde de aynı sorun vardı diişetlerinde iltihaptan kaynaklı oluşmuş veterinerimiz ağız bakım spreyi verdi düzenli onu kullandık ekstra olarak dental ödül mamaları aldık şuan daha iyi.