Yakalik Sartmi

nht

Bahcede besledigim kedinin ayagina birsey batmis galiba, bugun gordugumde uzerine basamiyordu ve yarali gorunuyordu, veterinere goturdum, bakti etti, bir kirik yok ancak kesmis dedi, biraz derin bir kesik, temizledi birseyler surdu falan, birde evde uygulamak icin temizleyici antiseptik birsey ile antibiyotik yazdi, hergun 2-3 kere surecekmisiz, orayi yalamasin diye yakalik taktilar kafasina, 1-2 hafta bende kalacak simdi. benim size sorum, yakalik sartmi? hayvan kendi kendine yalasa ve iyilestirse daha iyi degilmi? arti hayvan simdi hic yalayamayacak kendini. tamam veterinerin dedigini uygulayacagiz ama yinede soruyorum.

5 CEVAP

gabomb

daha iyi değil çünkü kedilerin bu konuda ayarı yok. özellikle iyileşme aşamasında yara kaşınmaya başladığında tekrar açık yara haline getirebiliyorlar veya açık yarayı çok daha büyütebiliyorlar

dadasf

biz kısırlaştırma yarasını tahriş ettiği için mecburen kullanıyoruz. veterinerimiz kontrolümüz altında günde bir defa mamasını yerken, suyunu içerken için çıkartabilirsiniz dedi. ben o sıra da tamamen odağım ve ilgim ondayken yarası dışında kendini yalayıp temizlemesine izin veriyorum. yarım saat kadar sonrada geri takıyorum yakalığını

yaranın cinsi demek ki yalanmaması gereken bir cins. açarsa daha kötü olur. yakalık kalsın biraz sabır 🙏🏻

gabomb

daha iyi değil çünkü kedilerin bu konuda ayarı yok. özellikle iyileşme aşamasında yara kaşınmaya başladığında tekrar açık yara haline getirebiliyorlar veya açık yarayı çok daha büyütebiliyorlar

dadasf

biz kısırlaştırma yarasını tahriş ettiği için mecburen kullanıyoruz. veterinerimiz kontrolümüz altında günde bir defa mamasını yerken, suyunu içerken için çıkartabilirsiniz dedi. ben o sıra da tamamen odağım ve ilgim ondayken yarası dışında kendini yalayıp temizlemesine izin veriyorum. yarım saat kadar sonrada geri takıyorum yakalığını