Sokak Kedileri İçin Besleme Hakkında Napacagimi Şaşırdım ?

salihaondag8

Arkadaşlar evde ve sokakta toplam nerdeyse 10 tane kediye bakıyorum ve artık hayat şartları zor ve pahali olduğu için maddi manevi zorlaniyorum yani onlar için elimden gelen herşeyi yapıp beslebme ve bakimlarini elbette yapıyorum en iyisini yapmaya çalışıyorum onlar benim canlarım herşeyim ama calismadigim için arada bir çalışıyorum ailem harçlık veriyor kendime bile harcamayip onlara harcıyorum ama herzaman maleseg maddi olarak yetişemiyorum mama olmadan ben bu kedilere zarar vermeden nasıl bir besleme yapabilirim yani mama olmadan besleme şekli nasil olur zarar olur mu kedilere etle yada neyle besleyebilirim fikirilerinizi ve önerilerinizi yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden 🤗 yani artık napacam bilmiyorum

3 CEVAP

Lilibeth

Marketten bütün tavuk ve tavuk ciğeri- yürek alıp bol sulu haşlayabilirsin içine havuç patates de atabilirsin sonra istersen bunları blenderla çorba gibi yaş mama yapabilirsin bunların hepsi sana 40-50 liraya mal olur, bu da düşük kalitedeki 1 kg kuru mama bile yapmıyor. Arada bir balıkçılardan çok az hamsi vs alıp pişmiş yağsız tuzsuz şekilde onu verebilirsin. Kuru mamalara göre bin kat daha besleyici olur vitamini proteini doğal yolla almış olurlar. Arada bir polivit multivitamin sularına veya bu karışım çorbalarına karıştırabilirsin soğuklarda iyi gelir.

Lilibeth

Marketten bütün tavuk ve tavuk ciğeri- yürek alıp bol sulu haşlayabilirsin içine havuç patates de atabilirsin sonra istersen bunları blenderla çorba gibi yaş mama yapabilirsin bunların hepsi sana 40-50 liraya mal olur, bu da düşük kalitedeki 1 kg kuru mama bile yapmıyor. Arada bir balıkçılardan çok az hamsi vs alıp pişmiş yağsız tuzsuz şekilde onu verebilirsin. Kuru mamalara göre bin kat daha besleyici olur vitamini proteini doğal yolla almış olurlar. Arada bir polivit multivitamin sularına veya bu karışım çorbalarına karıştırabilirsin soğuklarda iyi gelir.

salihaondag8

Önerileriniz fikirleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler yine fikir ve öneri verecekler arkadaşları beklerim 🤗