Sokak Kedisi Kısırlaştırma Sonrası

Ecemmka

Merhabalar, dün öğlen dişi bir sokak kedimi kısırlaştırdım. Sonrasında 1 hafta bakmak için balkona kafes almıştım ve orada bakacaktim. Bir gece veterinerde kaldı. Bugün aldım ama kafesten kaçmış ve bahçeden ayrılmış. 48 saatlik antibiyotik yapılmıştı. Acaba hayati tehlikesi olur mu ? Aynı gün salanlar dahi görüyorum. Normalde yanlış bulurdum fakat başıma geldi. Bilgisi,fikri olan var mı acaba ?

3 CEVAP

Anonymus985465

Bir an evvel bulmanızı ümid ediyorum. Bu arada dikişlere zarar vermiş olabilir. Enfeksiyon rizikosu çok yüksek.
Özellikle dişi kedilere yakalık takılmalı ve dikiş yerine her gün batikon/dr. animal sürülmeli. İki hafta gözetim altında tutulmalı

Ecemmka

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Kendisi bugün geldi ve antibiyotik hapını verdim(getir götür yapamayacağım için hap şeklinde verdiler) . İnternetten viocid mavi sprey almıştım onu da dikişlerine sürdüm. Maalesef kafeste kalmamakta çok ısrarcı ama dışardada gereken işlemleri yapmama izin verdi çok şükür

bulsanız iyi okur ama çok da korkmayın. dediğiniz gibi normalde sokak kedilerini ertesi gün aldığımız yere bırakıyoruz çoğunlukla. antibiyotik de yapılmış o da çok iyi. muhtemelen yarın mama yemeye gelir zaten o zaman bakarsınız dikişlerine. evdekilere çok özeniyoruz biliyorum kısırlaşınca ama sokak kedileri mucizevi bir şekilde evdekilereden çok daha kısa sürede ve sağlıkla toparlıyorlar. 🙏🏻