2. Kediyi Sahipleneceğim Ama Evde Mi Kedim Çok Sinirleniyor

Astix

Arkadaşlar merhaba, kapımıza bir kedicik geldi kendi kendine. Mama su verdim doyurdum karnını ama miyavlamaya devam etti böyle yaşına göre zayıf ve sanki tüyleri kesilmiş gibi eve almaya karar verdim ama evde 2. Kedim var ve kutuda içeri getirdim ama veterinerde sesi çıkmayan kedim bi anda kıyameti kopardı kutuda ki kedi zaten delirdi bende korktum ve kediyi tekrar yerine bıraktım sizce ne yapmalıyım? Kedi böyle zayıf da duruyor bi hastalığı varsa evde ki kedim daha 4 yaşında bulaştırır diye korkuyorum. Sizce ne yapayım? Şimdiden teşekkürler.

1 CEVAP

kang14

Bence ayrı odalara koy ikisini. İlk baslarlda yanyabna getirmeyin.Öncelikle veterinere gidip saglık kontrolünden gecirin yeni kediyi. İlk önce evdeki varlıklarına alısmaları gerek birbirleri için.Yeni kedinin saglıgından emin oldugunuz da yavas yavas yeni kediyi box a koyup kendi kedinizle koklastırın. Bunu düzenli yapın. Daha sonra gerisi gelir bence. Ve kendi kediniz tepki vermezse onu ödüllendirin diğer kedinin önünde. İkisi de tepki vermezss birbirine ikisinide ödüllendirin.Birbirlerine alısmalasalar bile bence ikisi birbirne karısmayıp ayrı ayrı takılırlar evde. Bahcede ki kedilerimiz anlasamıyor ama aynı ortamda sadece farklı yerlerde uyuyorlar hala.