Kedimin Yaş-Ödül Maması Tüketimi

Merhabalar biz 1 yaşında british shorthair erkek kedimiz için son zamanlarda ödül ve yaş mana problemi yaşıyoruz, son zamanlarda özellikle son 1 aydır normalde bayıla bayıla tükettiği yaş mamaları ve ödül mamalarını tüketmiyor. Hareketliliğinde bir problem yok, kendini sevdiriyor, oyunlar oynuyor. Yani her şey hala aynı olmasına rağmen bayıla bayıla yediği mamalara şimdi burun kıvırıyor, yerse de ödül mamasının tamamını 2 seferde, yaş mamasını ise 2-3 günde yarısını veya daha azını tüketiyor. Ne yapabiliriz???

3 CEVAP

gece18

Kediler kolay ve çabuk sıkılırlar. Uzun bir süre yas mama ödül mamalarını ortadan kaldırın. Görmesin ve vermeyin. Bir şey ne kadar gözlerinin önündeyse sıkılırlar. Yedikleride o şekil.

develi99

Çeşitlendirin. Daha kaliteli yaş mama deneyin...

yaş mama açılınca max 1 gün dayanır. 2-3 gün sonra verdiğiniz mamayı yemez tabii.