Kısırlaştırdığım Erkek Kedim Ondan Küçük Olan Diğer Erkek Kedimle Çiftleşmeye Çalışıyor

Slnysrf

Geçen hafta kedimi kısırlaştırdım fakat evdeki 6 buçuk aylık olan diğer erkek kedimin peşini bir türlü bırakmıyor üstüne çıkıp ensesini ısırıyor çiftleşmeye çalışıyor. Kısırlaştırma işleminden ne kadar süre sonra bu hareketleri bırakır ? Gün içinde bile evde yalnız bırakmıyorum küçüğe mama bile yedirmiyor sürekli üstüne çıkıyor.

3 CEVAP

bbenimbenn

aynı durum ne yazık ki benim de başıma geldi bir süre erkek kediye geçici yuvalık yaptım, benim yavru erkek kedimle çiftleşmeye çalışıyordu. kediler bunu üstünlük belirtmek için de yapıyormuş otoritesini sağlamak için. ben yavru kedime zıbın giydiriyordum geçici yuva olduğum için pek üstüne düşmemiştim. mutlaka bir veterinere danışın sonuçta yavrunuz bir istismara maruz kalıyor

Fidel0

Benim erkek kedimde kızgınlık döneminde erkek kediyle çiftleşmeye çalışıyordu eğer çevresinde dişi kedi yoksa veya olan dişi kedi erkek kedinize çiftleşmek için izin vermiyorsa kediniz erkek kediye yönelebilir hormonel olarak normaldir bunu kısırlaştırmadan önce de yapmıştır muhtemelen çiftleşmeye çalışmıştır kısırlaştırma öncesi ve huy edinmiştir ama kısırlaştığı için ilk 1/2 hafta o huylarına devam eder sonra sakinleşir uysallaşır

Slnysrf

2 hafta oldu neredeyse fakat hâlâ aynı kokuda bırakıyor sanki bazen çok agresifleşiyor .