Nd Mama Kullanımı Ve Agresyon

PofudukLeo

Arkadaşlar Merhaba , kedimi 5 ay önce kısırlaştırdık ve nd ocean kısır mama kullanmaya başladık. Kullanımından 10. günden itibaren kedimde sürekli bir miyavlama huyu başladı. Gece gündüz sürekli miyavlıyor. Daha öncesinde asla miyavlama gibi bir durumu yoktu.Bu arada sağlık problemi olabileceğini düşünerek sağlık kontrolü de yaptırdık. Şükür ki bir sağlık problemide yok.Gün içerisinde evde olduğum için oyun oynayip ilgilenme şansım var ve oldukça ilgili olduğumu düşünüyorum. Mamanın protein oranından kaynaklı enerji atamama durumu olabilir mi ? Nd mama kullanan ve benzer durumlar yaşayan arkadaşlar görüşlerini aktarirsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler 😺

5 CEVAP

HamzaUrun

Bende kısırlaştırdığımdan beri ND düşük tahıllı somonlu mama kullanıyorum. 2 ay oldu kısırlaştıralı. Benimki iştahı arttığı için miyavlayıp mama kabına götürmek istiyor. Acaba sizinkide böyle bir durum olabilir mi ?

MineB

Ev kedisi ise protein oranı yüksek geliyor olabilir. İki kedim de ND ile besleniyor. Biri dişi, diğeri de erkek. İkisi de kısırlaştırıldı. O zamanlar doktorum balığı ara sıra verin demişti. ND'nin kuru mamasından prime kısır kediler için tahılsız tavuklu olanını kullanıyorum. Günde yarım konserve de Ocean yaş mama. Fakat benim keratalar dışarı da çıktıkları için enerjilerini atabiliyorlar, ağaç tırmanıyor, av peşinde koşuyorlar. Isterseniz prime versiyonu kısır kediler için olan tavuklusunu bir deneyin, sanıyorum karbonhidrat oranı da daha düşük. O da kedileri etkiliyor.

bbenimbenn

ben de proplandan nd somonlu mamaya geçmiştim 1-2 ay kullandıktan sonra kedim kızgınlığa girdi asla susmuyordu hep bağırıyordu. veteriner mamanın enerjisi çok yüksek olduğu için kızgınlığa girdiğini söyledi. mamayı değiştirmeyin başka mamayla karıştırıp seyreltin dedi. ben proplana geri döndüm bağırmaları bitti

Midnightoil

ND Ocean serisi benzer tepki yaratıyor bizimkisinde de aşırı enerjik oluyor, o yüzden Ocean serisi kullanmıyoruz.

PofudukLeo

Ona da dikkat ediyorum ancak kabında mama varken yada yeni mama koysamda yemiyor tekrar miyavlamaya devam ediyor :(