Arkadaşlar Benim Pitbull Kırması Bir Paşam Var Köpeğim Dişardan Bir Efeksiyon Kaptı Mallesef

resyonelog

Anket

veteriner hekimler banka olarakmı görüyor bizleri
(6 oy)
köpek bakmak masraflı
(2 oy)
eğitim vermek zormu
(0 oy)
agi ile geçinen bir aile bakabilirmi
(1 oy)
Toplam (9 oy)

veterinere götürdük bir serum 400ml 2 antibiyotik birde ateşine baktılar 175 tl aldılar
ve 200ml verib paşamın ön bacağinda serum tıpası ve iyneyi biraktilar dediler hergün geleceksin
50 tl kontrol ücreti vereceksin gidiyorum yarım klan serumdan 100ml verib bitane antibiyotik yabıb elime geri veriyorlar hayvanı sizce bu veteriner kazık mı atıyor bana yoksa piyasa bölemi ?

2 CEVAP

Gonderwal

Merhaba Onur ^.^ ,
Herkesin birbirine kazık atmak için ugraştıgı bu güzel ülkemde saolsun veterinerlerin **

çogunun

** ,can dostları olan vatandaşları üst statü görmek gibi bir bakış açısı var.Yolunacak tavuk misali adama yaklaşıyolar. 1 kutusu 10 Tl lik olan mantar ilacının bir hapını bana 50 Tlye satmaya çalışıp,kedim 2 gündür büyük tuvaletini yapmıyor acaba evde yapabilecegim bir şeyler var mı? Diye sordugumda bana : Getirin bir muayene edelim diyip.Karşılıgında bu muayenede dışkı örnegi vs alıyor musunuz bu ne tarz bir muayene olacak? Dedigimde cevap veremeyen ve bu muayenelerin tanesini sadece çocugumun gözlerinin içine bakarak yapan ve bu bakışmayı 80 Tlden başlatan nadide insan..Ah ne Onur daha ne hikayeler var..Nasıl ki insanlar yeni yeni Dogu Tıbbı yani bitkisel tıpa daha çok yönelip dogru yola sapmaya başladılarsa , sende yolunmak istemiyorsan herhangi bir durumda konuyla ilgili geniş çaplı araştırmalar yap,sor soruştur,oku ve kendi kendine derman olabilecegin bir durum olduguna kanaat getirdigin taktirde kendine derman ol.Emin ol işe yarıyor yani. o küçücüge verilen antibiyotikten daha çok işe yaradıgına emin olabilirsin..Veterinere ,bazı konular hakkında bilgin oldugunu belli etmezsen ve fiyat politikasını sorgulamazsan daha da bir abanıyorlar.Biraz kendinden emin yaklaş,ben yeniyim ben anlamam gibi panikleri asla belli etme.Blöf yap -.-
Sevgiler

resyonelog

Çok teşekür ederim abi sokaktan bulmuştum bu yavruyu kış vakti aldım eve beli bir zaman sonra pitbul olduğuna ve bu yavrunun evden kaçtığını fark eddik sahibi al senin olsun diyerek bana vermişti köpeği aldım eve getirdim herşeyini aldık köpeğim 2 gün hastalandı ve suhan bu saate size mesaj atiyorsam köpeğim ya kusuyor ya ağrısından dolayı inliyor yada altini temizliyorum ve ben sifir tecrübe ile böle bir baskın ırk besliyorum inanilmaz zorlanıyorum ama peste etmiyeceğim veteriner cemiyetini de bölelile öğrenmiş oldum teşekür ederim olmadı ğnesini serumuda ben yabacağim onlara vakit bulabilirsem