Ocak Ayından Sonra Çip Taktırmak

1453Fatih

Kedimin çipini daha taktırmadım. Daha doğrusu taktıramadım geçen ay mamasını zor yetiştirdik fiyatlardan dolayı. Şimdi vete gitsem çip taktırmak istiyorum diye bir ceza veya başka bi şey uygularmı ocaktan önce niye taktırmadın diye aşı yaptırmak için mecbur sanırım çip bir şey demez değilmi veya son günden sonra taktıranlar varsa bir şey dediler mi?

5 CEVAP

Cats_s

Yeni sahiplendim deseniz! Belki işe yarar.

cat_expert

Mevzuata göre 31 aralık tarihine kadar beyanname vermediyseniz yeni yılda çip taktırmak istediğinizde ceza ödeniyor. Ama ben kedimi yeni sahiplendim şimdi taktırıyorum deseniz bunu kim ispatlayacak orası da muamma.

Biz 31 aralık öncesi çip taktırmak istedik ama hiçbir yerde çip olmayınca tarım müdürlüğüne gidip beyanname verdik ve kedimizi kayıt ettirdik, beyanname işleminden sonra istediğiniz zaman çip taktırabiliyorsunuz, veterinere götürdüğünüzde çipi soruyorlar beyanname verdiğinizi söylerseniz hiçbir sıkıntı olmuyor.

amillaaa

Kediniz kaç aylık?

1453Fatih

2.5 yaşında

amillaaa

6 aylığın altındakilerde sıkıntı olmuyor ancak daha büyüklerde veterinerin insiyatifine kalmış biraz. İsterse sistemde kedinizi 6 aylık gösterir çipini sıkıntısızca takar, istemezse gidip sizin ceza almanıza sebep olabilir.