Çip Taktırmamış Ve Taktırmadı Düşünmeyen Arkadaşlar Yavrumu Tedavi Etmezler Diye Düşünüyorsanız !!!!

10 CEVAP

asla yaptırmam z vucudunda yabancı cismin ne işi var kedisinie değer veren onun acı çekmesini istemeyen biri zaten yaptırmaz. empati yapın kuçuçuk bir kıymet elinize battığı zaman onu canla başla çıkarmak isteriz acı çekeriz. kedilerde böyle arkadaşlar yapmayın yaptırmayın... zulüm etmeyin

CakilYavrukus

Çipe bende karşıyım, gereksiz eziyet. Ama Avrupa da 2004 den beri uygulanan bir sistem bu sadece ülkemize yeni geldi. Ülkemizde hayvanların çimlenmesi, sokağa atmalarda hayvanlara eziyet vs hertürlü şiddette eğer takibi yapılıp iyi uygulanabilirse uzun vadede Birseylerin önüne geçebilir

elifvelokum

Ben de şahsen yaptırmamaya karar verdim, veterinerimiz de bu konuda herhangi bir dayatma yapmadı ve gayet tedavilerini görüyor. Olası bir durumda da çip bulunamadığını, haber beklediğimi söyleyip atlatmayı düşünüyorum. İleride gerçekten yürürlüğe giren bir uygulama olursa yaptırırım fakat şimdilik gerek yok.

ben bugün en büyük kedime çipsiz karma aşı yaptırdım. bakmam diyen veterineri veteriner odasına şikayet edin bence. hayvan haklarına aykırı. yemişim çipini😂😂😂

bravo @sezgek paylaşım için çoook teşekkürler. aynısını düşünüyorum çünkü. rızam yok ve kimse benim hayvanına müdahale edemez benden izinsiz.

Sezgek

Eğer efektif ve kullanılabilir sistem olsa ciddi ciddi düşünürdüm mesela navigasyon ile takip edebilsek ama toplama kampı gibi bir anda damgaladılar yavruları saçma geldi

ben bunları başka bir spruda yazdım cevap olarak @keyfimbilir nir aklı evvel saldırıya geçti😂😂😂😂 çok çok haklısın👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

cat_expert

Beyanname verdik böylece çipi istediğimiz zaman taktırabiliyoruz, dün de aşıya götürdük kedimizi hemen çipi sordular beyanname verdiğimizi söyledik ve tüm işlemlerimizi yaptırdık. Şimdilik taktırmayacağım zaten tarım müdürlüğünden de arayan soran olmadı, sözde çip geldiğinde arayacaklardı.

Sezgek

Benim açtığım başlık çip ile ilgili burası bir tıp platformu değil burda doktorlar aşı tartışması yapmıyor konudan sapmaya gerek yok bence aşı tartışmasını alanında uzman kişilere bırakalım bence

Sezgek

Memleket üstündeki komplolarıda tartışma yeri değil benim açtığım başlık kimseye bir şey anlatmak ya da “dayatmak” zorunda da değilsiniz fikrinizi söylerseniz isteyen size katılır isteyen katılmaz uzatmaya da gerek yok diye düşünüyorum