Kedi Ciflesme

Reyaura

Kedi kızgınlık döneminde ilk ciflesmesinde hamile kalir mi ? Bikere ciflesseler sonra odalari ayrilsa hamile kalma orani yüksek mi ? Eger hamileyse yavrular rahme kaç günde düşüyor bilgisi olan yazarsa sevinirim.

5 CEVAP

Anonymus827062

Kalır tabiki niye kalmasın. Yeter ki gerçek anlamda ciftlesmis olsunlar yani dişinin çiftleşme sırasında ciftlesmenin gerçekleştiği an kuyruğuna basilmiscasina bagirmasini duymuş ol. İkincisi hamile olup olmadığını meme uçlarının sertleşmeye baslamasindan anlarsın. Göğüsleri süt toplamaya başlar bu ilk yirmi günlük evrede başlıyor. Karnının sismesini bekleme elli günlük olmadan karnı belirginlesmez.

Anonymus827062

İlk doğumda genel de üç yavru doğar. Takdir-i İlahi kaç yavru doğacağını bizler bilemeyiz. Bilinen tek şey en az üç en fazla beş yavru dogacagidir. Çiftleşme sayısı bunu etkilemez. Benim kedilerim günlük yaklaşık yirmi den fazla çiftleşme yaşardı. Ve kızgınlık bitene kadar da devam etmişti. Dünyaya getirdiği yavru sayısı iki idi. İlk gebeliginde ise üç. Kedinin doğurganlıgi kedi den kediye farklılık gösterebilir. Bunun çiftleşme sayısı ile ilgisi yok. Sayı çokluğu sadece ciftlesmeyi garantilemiş olmaktır.

Reyaura

Peki yavru sayisini etkiler mi ? Bikere ciflesmesiyle kizginlik bitene kadar ciflesmesinin farki oluyor mu mesela 1kere ciflestiginde bi kaç yavru 15 gun ciflestiginde 4 5 yavru . yavru sayisinda degisiklik oluyor mu ??

Anonymus827062

Kızgınlık boyunca erkek kedinin yanında kalacaksa ciftlesmeye devam ederler. Ta ki gebelik gerceklesene kadar. Gebe kaldığı an kizginlikta çiftleşme de son bulur.

Reyaura

Tesekkur ederim.