Ne Zaman Yaş Mamaya Geçmeliyim

sudecerenc

Merhaba kedim şuan 2.5 haftalık biberonla besliyorum kaç haftalık olduğunda yaş mamaya geçmem gerekli?

4 CEVAP

kedilimadam

İlk ayı doldurmasını beklemenizi sonrasında ise mümkünse ev yoğurdu ve sıvı oranı fazla yaş mama vermenizi öneririm.

kedilimadam

2 aylık olduktan sonra da yavaş yavaş kuru mamaya geçebilirsiniz.

Normalde kitten mamalar 1 aydan baslar ama su sekilde olur 1 aylik olunca mamayi islatir verirsiniz ama kedi sutune devam etmelisiniz1.5-2 aylik olana kadar devam edin.2 aylik olunca artik rahat kitten mama yer yiyemezse o zaman yas mamayla karistirip verirsiniz.

cngzhnhh

2 aylık olunca daha iyi olur .