Kedimin Ağız Kenarında Yara Var

kedimin ağız kenarında bu şekilde yara ve siyah noktalar fark ettim, bir bilgisi olan var mıdır? mama kabı olarak metal mama kabı kullanıyorum, mama olarak Kısır Mystic somonlu yiyor

2 CEVAP

Ozgvl

Tahriş olmuş gibi duruyor fakat bir şeyin başlangıcı da olabilir. Ağız kokusu var mı diye bir bakın. Sağlıklı kedilerde ağız kokusu kolay kolay olmaz. Bir de dişlerini kontrol edin. Diş etlerinde yara veya kızarma tarzı şeyler var mı ya da damaklarında herhangi bir şey var mı diye bir bakın. Yarayı da kaşıyıp kaşımadığını veya dokununca verdiği tepkiyi yarına kadar kontrol edin. Bunların hiçbiri yoksa bile mutlaka bir veterinere danışın ağız sağlığı ihmale gelmiyor. Belki ciddi bir şey değildir fakat önlem almakta fayda var.

CakilYavrukus

Tahriş