Kedim Çişini Yapamıyor

Kedim 2 yaşına yakın erkek bir kedi bugün çişini yapamadı sürekli tuvalete gidiyor uzun süre bekliyor ama yapamıyor bu durmu yaşayan var mı yarın veteriner götüreceğiz ama sürekli tuvalete gidiyor yapamıyor yarına kadar bir şey olmaz değil mi ne olur biri bilgilendirsin

6 CEVAP

aslihan_e

7/24 açık veteriner bulup götüremez misiniz? Çok sıkışırsa böbrekler zarar görebilir, üre komasına girebilir diye biliyorum. Acil götürseniz çok iyi olur riskli bir durum.

aslihan_e

Sonda takmaları gerekebilir

Bulunduğun ilde 7/24 yok yarın sabaha randevu alabildim

Trifane

İdrar yolları sorunu yaşıyor. Muhtemelen sonda takılacaktır. Bol su içmesini sağlayın. C vitamini kullanacaktır. O sorunu 2 ayrı çocuğumda yaşadım. Mühim olan bol su. Struktive mamaya geçmesi ve bir süre yaş mama ile devam etmenizi öneririm. Tecrübeyle sabit. Fakat beklemeden vete gidip tedavisine hemen başlayın. Direk böbreğe ilerliyor sıkıntılı bir durum. Acil şifalar diliyorum

Böbreğinde sıkıntı olduğu çok açık vet e gidene kadar gerekirse şırıngayla su verin

Gamzecs

Merhaba öncelikle çok üzüldüm eminim dakika başı kumuna gidiyordur yavrucak 🙁 oturduğunuz bölgede 7/24 klinik var mı varsa zaman kaybetmeden götürün derim çünkü aynı sorunu bizzat yaşadık benim de kedim erkek idrarını yapamıyordu miyavlayıp duruyordu hemen kliniğe götürdük ve hekimimiz 3 gün klinikte kalması gerektiğini idrar yollarının tıkandığını sonda takacağını söyledi sonda taktı ve idrar yollarını temizledi ilaç tedavisi gördü taburcu olduk hekimimizin verdiği şurubuda 1 hafta da evde şırıngalarla içirdim zor bir süreç ama asla ihmal etmeyin struvite taşı da deniyor ona uygun mamaya geçersiniz büyük bir ihtimalle