Kediler Neden Mama Yerken Mama Kabının Dışına Dökerler?

SakizTarciko

Kedim mama yerken mamayı dışarıya atıyor ve onları sonrasında yemiyor 😬
Döke saça yiyor desek daha doğru olur

1 CEVAP

KremTheCat

Kedinin cinsi nedir? Mama kabı nasıl? Derin mi? Yoksa derinliği az olan düz kaplardan mı? Kabın tamamını dolduruyor musunuz? Kedinin dişleri tam olarak çıktı mı yoksa henüz yetişkinlik dişleri tam olarak çıkmadı mı? Yani direkt mamayı ağzına mı alıyor yoksa yalayarak mı yiyor?
Bu soruların cevabını yazabilirseniz daha net bir cevap verilebilir.

1 - Kedinin cinsine göre (basık yüzlü veya normal yüzlü ) mama kabının büyük önemi var. Örneği basık suratlılar gittikçe derinleşip çapı küçülen mama kaplarından kolay ********** yiyemezler.
2 - Mama kabı derin değilse yerken kafasını sokup düşürüyor olabilir.
3 - Mama kabı ağzına kadar doluyorsa dökmemesi mümkün değil.
4 - Dişleri tam çıkmadıysa yalayarak diline yapıştırıyor olabilir. Böyle oluncada yalayarak kenara kadar mamayı taşıyordur ve bazılarını döküyordur.