Acil Bakar Mısınız?(Kızgınlık Dönemi)

Emirrckr

6 aylık dişi kedim bugün itibariyle aniden kızgınlığa girdi acı acı yüksek sesle bağırıyor yerlerde yuvarlanıyor sürünüyor sesi resmen sitenin içinden duyuluyor,
Ne yapabiliriz bu durumda çok acil tavsiyeye ihtiyacımız var,
Kısırlaştırma düşünüyoruz zaten ama hiç bu kadar ani gireceğini zannetmemiştik biz.

8 CEVAP

Emirrckr

Evet bende acaba verirler mi diye düşündüm ama bitkiselse sakıncası zararı olmaz sanırım,
Bir danışalım bari şu an biraz rahatladı uyuyor :)

Sırtına dokunmama olayını söylemeniz iyi oldu,
Çünkü sürekli lordoz pozisyonu alıyor bende belki rahatlar diye seveyim falan dedim de daha beter oldu bakalım uyandıktan sonra ne yapacak

Lilibeth

Evde farklı şeylerle oyuncaklarla ilgisini dağıtmaya çalışın bence

Emirrckr

Çok sevdiği oyuncakları var oynatmaya çalışıyoruz ama hiç ilgilenmiyor sadece yaş mama verdiğimiz zaman susuyor az önce bir konserve yedi
Şimdi de yerde yuvarlanıyor sürünüyor yine

Balimlilac

'Vetri-Science Composure Kedi Köpek Sakinleştirici' bana bunu verdi veteriner günde iki defa yada bir defa veriliyor hatta üç defa da verilebilir dendi. Bitkisel sakinleştirici besin takviyesi diye geçiyor. Biz çok faydasını gördük. Kediyi severken bu dönemde sakın kuyruk ve sırt kısmına dokunmayın hatta o bölgeyi taramayın bile bir süre çünkü hayvan o bölgeden uyarılıyor. Daha çok tepki veriyor.

Balimlilac

Maksimum bu tarz bitkisel bir sakinleştirici verir diye tahmine diyorum zaten başka türlüsünü kabul etmeyin. Uyku hali yapmıyor,hareketlerinde yavaşlama olmuyor,baygınlık falan olmuyor kesinlikle kedinizde. Ama dediğim gibi sırt bölgesi çok önemli. Dokunmayın bir süre. Şimdiden geçmiş olsun.

Emirrckr

Veterinere götürsek yatıştırıcı bir şeyler yaparlar mı acaba?
Kızgınlıkta kısırlaştırma olmadığı için elimiz kolumuz bağlandı maalesef

Ozlemcakil

Evet oyuncaklar ede kosturma filan iyi gelicektir benkm kizim 1.ay kizginlitan sadece 5 gun cikti 25 gun sabahlara kadar bagirdi cok sukur kimse sikayetci olmadi herhalde sesin disardan geldiini dusunduler:)) biz de ilan etmedik:) dogal surec gecmis olsun:)

Emirrckr

Nihayet biraz rahatladık,
Gündüzden sonra gece nasıl geçecek diye endişeleniyorduk ama yerlere yatmalar bitti arada tabiki yine yüksek sesle miyavlıyor ama oyunlarla dikkatini dağıtmaya çalışıyoruz.
Oyuncaklarına pek pas vermiyor fakat tesadüfen bi ip bulduk onunla baya oynadı yoruldu.
Bakalım umarım geceyi rahat geçiririz yarın veterinerimize danışacağız.