Kedinin Hamile Olduğu Röntgende Anlaşılır Mı

Dxdxm

Merhaba. Dişi kedim var daha önce doğum yapmıştı. Ama bebekleri 3-4 aylıkken öldü ve 2-3 ay oldu öleli. Memeleri zaten çok büyümemişti ama sonra tekrar küçüldü mü kontrol edemedim evde olmadığım için. Geçen günlerde memesi elime geldi. Ucu büyük geldi gözüme. 6 şubatta da kısırlaştırma ameliyatı vardı. Ultrason olmadığı için röntgen çektiler veterinerde. Bir şey göremediler fakat bebekler çok küçükse görünmüyormuş. Memesinin elime gelmesi için 3-4 haftalık olması gerekmiyor mu? Röntgende görünmediğine göre hamile değildir diye düşünüyorum ama emin olmadan da kısırlaştırmaya yollamak istemiyorum. Röntgende hamile olup olmadığı kaçıncı aydan sonra belli olur sizce. Çok karışık yazmış olabilirim kusura bakmayın

2 CEVAP

Anonymus985465

Kısırlaştırmak istediğim ancak hamile olduğundan şüphelendiğim bir sokak kedisi için röntgen ve ultrasonla muayene ettirmek istediğimde, ancak kemikler oluştuktan sonra göründüğü söylenmişti. Bu durumda da kesinlikle kısırlaştırma yapılmaz.

Ozlemcakil

1 aylikken kesin anlarim demisti benim vetim , 1hafta ciftlesip hamile kalmamayi basarmisti bizimki :)