Kedimin Cinsi Nedir?

karamelkiz

Herkese selam. Kızımın adı Karamel. 6 aylıkken sahiplendim 1 aydır benimle birlikte. Her gören norveç orman kedisi diyor ama sanırım öyleyse bile annesi ya da babası tekir bir kedi bireyle kaçamak yapmış olmalı:)
Ben kedişimi sokaktan aldım cins olduğunu düşünmemiştim uzun tüylü bir kedi diye düşündüm. Veteriner kırma olabilir dedi ama net bir şey de söylemedi.Bir tek kürk rengi calico ya da tortoiseshell sanırım. Sizlerinde cevaplarını merak ettim belki bilen birileri vardır. Yazan herkese şimdiden teşekkürler.

3 CEVAP

Bgmd

Kızımın annesi calico bir tekir babası smokin bir tekirdi . Sonunda kızım tıpkı sizin kediniz gibi oldu. Annesi uzun tüylü olduğu için tüyleri uzun .

Okan3439

Safkan norveç orman kedileri gerçekten iri kediler sizinki bence kırma cinsinin bir önemi yok tabiki ama genelde bizim insanımız uzun tüylülere norveç kedisi diyorlar :)

Bgmd

Benim kızıma benziyor. Tekir cins değil. Ben kızımın bizzat anne ve babasını da sokakta beslediğim için görmüştüm.