Kedi Malt Kullanımı

Mochismom

Kedim 5 aylık olacak shorthair olduğu için çok tüğ dökmüyor genel olarak bana 5 ve 6. Ayından itibaren malt kullanabilirsin denmişti sizce baslamalı mıyım?
Ve önerdiğiniz bir marka var mı

9 CEVAP

Palyaco

Kedi malt kullanımı suan baslaya bilirsiniz gimcat veya beaphar tavsiyemdir

kedimuzay

Bence yavru kedi maltlarına başlayabilirsiniz. Gimcat güzel ama çok sahtesi var güvenilir yerden alınması lazım. Bıofelıne yada vets plus önerebılırım uzun süre kullanımda etkılerı var bence

Gimcat kitten paste öneririm hem multivitamin hemde az da olsa malt var içinde ve kediniz küçük olduğundan baya faydalı olacağını düşünüyorum ve cinsinden dolayı çok fazla malta ihtiyaç duymayacaktır ama yinede en doğru bilgiyi Veteriner verecektir.

Ve bence kusması veya bağırsak tıkanıklığı olmaz ise tavsiyem 1 yaşından sonra başlayın malta.

Ama yinede önlem olarak haftada 2-3 verilebilir

Yavru kedi malt ver etkisi çok oluyor

PofudukLeo

Veterinerimiz bize 6. aydan itibaren başlamamızı önermişti. Tüy dökümü yoktu ancak uzun tüylü olduğu için başladık. Gimcat kitten kullandık ve hiçbir problem yaşamadık. Gayet severek tüketti. Şu an 14 aylık ve zoovital kullanıyoruz. Oldukça memnunuz