Kedinize Mamayı Öğün Olarak Mı Veriyorsunuz Yoksa Bittikçe İlave Mi Yapıyorsunuz?

felisbertaa

Benim kedim maması bittikçe duygu sömürsü yapıyor kıyamıyorum yanlış mı yapıyorum

12 CEVAP

Dann

Ben aynı saatlerde aynı miktarda mama ile besleme yapmanızı tavsiye ederim. Ben öyle yapmak için çabalıyorum. Vicdan azabı gibi peşimde dolaşıyor ama yüz vermemeye çalışıyorum. Ama on on beş günde bir kaçamak yapmanın da sorun olacağını düşünmüyorum. Evde yaşayan kediler obeziteye çok yatkınlar, o nedenle kontrolün hayvan sahibinde olması şart. Bu şekilde kedinizin ne kadar mama yediğini veya yemediğini takip edersiniz. Bu düzenli besleme kedinizin biyolojik saatini de düzenleyecek ve aynı saatlerde tuvalete gidecek. Evdeki kedimizin genel durumunu öğünlerindeki iştah ve tuvalete çıkıp çıkmamaları ve dışkı durumu ile takip ediyoruz genelde. Tüm bunları hayvan sahibi için kolaylaştıran besleme yöntemi bence bu.

Rosier4

Her gün aynı saatlerde 2 öğün şeklinde veriyorum mamanın arkasında yazan miktarı buna rağmen kilosu yaşına göre fazla sürekli mama kabı olsaydı muhtemelen obezliğe doğru giderdi.

Emirrckr

Bizimde rutin var,
Her gün belli saatlerde üç öğün besliyoruz.
Sabah öğününde yaş mama veriyoruz.

Aynı saatlerde iki öğün ve ölçülü veriyorum

Gamzecs

biz hekimimizin önerisi ile sabah öğlen akşam olarak ölçülü veriyoruz çünkü kilolu 🥲 25 gr veriyoruz her öğününü

Cemalchief

Günlük 60 gram veriyorum, toksa yemiyor zaten kendiside. Yaş mama falan verdiğim günler ertesi güne bırakıyor kuru mamasını o yüzden bende takmıyorum fazlasınıda yemiyor

Ben maalesef bittikçe üzerine koyuyorum ancak öğün öğün vermeye alıştırmaya çalışıyorum. Ancak siz eyer öğün öğün alıştıra bilirseniz kesinlikle böyle yapın.

oykuyildiz

öğün sabah 7 işe giderken akşam 18 ve 21 de 3 e bölerek

PofudukLeo

Yavruyken serbest beslenmeye alıştırdığımız için şu an öğün olarak vermiyorum. Günlük 60 gr geçmeyecek şekilde maması bittikçe az az üzerine ekliyorum. Toksa zaten yemiyor.

Midnightoil

65gr. günde 4 öğün olacak şekilde bölerek besliyoruz, yavruyken kabı full dolduruyorduk ancak kısırlaştırıldıktan sonra öğün olarak vermeye başladık. Vicdanınıza dem vurun, onun sağlığı daha önemli.

bbb_catkor

Merhabalar bizim kilo sorunumuz olduğu için ne kadar ağlasa da vermemeye çalışıyoruz.
Günde 2 öğün ölçülü olarak besliyoruz