Kedim İnsan Gibi İçten Öksürüyor Acil Yardım!!

Kedimi 1 aydır 2 aylıkkken sahiplendim aldığımda kötü durumdaydı paraziti vardı aşı ve antibyotik tedavisiyle stlattı düzeldi 2 gündürde insan gibi öksürmeye başladın içten içten nedenini bilen varmı

3 CEVAP

Esrabt

Aynı sorunu Şuan 4 yaşında olan oğlum için yaşadım. Daha küçükken başlayan öksürük sorunu hala devam ediyor. En başında beri veterinerimiz kronik bronşiti olduğunu söyledi. Rahatsızlığı öncelikle hırıltıyla başlayıp sonraları öksürüğe dönüyordu. Özellikle geceleri öksürük krizleri oluyordu. Antibiyotikler ve ve hava vererek düzeliyordu. Uzun yıllar orada hep aynı tedavi uygulandığı için farklı bir yere götürdüm. Tüm tahlilleri yapıldı kalbine bile bakıldı. Hiçbirşey çıkmadı. Sadece kronik bronşiti var. Her şeyden başlayabiliyor bu rahatsızlık. Eve asılmış çamaşır kokuları hemen hasta ediyor. Sıkılmış parfümler hatta mutfakta yemek pişerken mutfakta olması bile dokunuyor. Sigara zaten en başında geliyor. Kesinlikle yanında içilmemesi gerekiyor. Kısacası astım hasta olan bir insan gibi düşünüp dikkat edilmesi gerekiyor. Şuan ki veterinerimiz eve nebüzilatör aldırttı. Ve düzenli şekilde vitamin kullanıyoruz. Uzun zamandır tekrarlamadı hastalığı çok şükür. İhmal etmeyin mutlaka veterinere götürün ve gerçekten size iyi geldiğini düşündüğünüz bir veterinere güvenin. Çünkü biz çok acı çektik çocuğumda bizde. İnşallah sizde böyle bir sorun çıkmaz. Sadece yardım amaçlı anlatmak istedim

aslihan_e

Veterinere gitmesi gerek, büyük ihtimalle antibiyotik kullanması gerekecek. Enfeksiyon kapmıştır ciğerine bir şey kaçmadıysa.

Gerçekten çok teşekkür ederim