Brit Care Hakkında

Casperbeyy

Arkadaşlar merhaba , kedim bir buçuk yaşında kısır.bir yıla yakındır prochoice somonlu karidesli kullanıyoruz.Ama daha kaliteli bir mamaya geçmek istiyorum.Aklımda brit care var ama protein oranının yüksek olması ters bir etki yapar mı ,ishal şikayeti de fazla. Başka mama varsa aklınızda önerebilirsiniz

7 CEVAP

GeceFanzini

BritCare Türkiye'nin bu konudaki açıklaması şöyle;

Kedim yada Köpeğim İshal oldu buna sebep mama mı ?

Veterinerler ve uzmanlarca kabul edilen 7 -10 günlük alışma programı, mama formülleri arasında çok büyük farklar olmadığı takdirde, sağlıklı bir kedi ve köpeğin yeni mamasına alışması için yeterli süredir.

Özellikle tahıl içeren bir mamadan, tahılsız (aslında beslenmesi gereken) bir mamaya geçişlerde küçük arkadaşımızın sindirim sitemi bir an şaşırabilir :)

İshal, gaz ve alerji problemleri baş gösterirse hemen paniklemeyin. İshal ve gaz gibi sorunlarına ne zaman müdahale edeceğinizi bilmeniz bu aşamada önemlidir. 7- 10 günlük sürecin ardından yeni mamasına uyum sağlamadıysa, bunun nedeni olası sindirim sistemi hastalıkları ve alerji gibi bir durum olabilir. Bu durumda veterinerinizi ziyaret etmek faydalıdır. Farklı bir başka mamaya geçmeye ya da eski mamanıza dönmeye karar verirseniz, her iki halde de bu geçişi yine yavaş adımlarıyla yapmanız gerekir, farklı yollar denemek amaçlı bünyesine yüklenmek sadece onu yoracaktır. Yani mama ile değil minik dostunuzun o mama içerisindeki herhangi bir şeye alerjisinin olup olmadığına, sindirim sistemi hastalığının olup o an çıkmış olabileceğine, ya da tahıl içeren bir mamadan tahılsız bir mamaya geçtiğindeki vücudunun tepkisine bağlı olup olmadığını iyi gözlemlemek ve bu süreci veteriner hekiminize doğruca aktarmak gerekir.

Mama geçişlerinde asla farklı gıdalar vermemeli, gizlice tadabileceği şeylerden de uzaklaştırmalısınız.

Başlangıçta, %25 yeni, %75 eski mama 3 gün

İkinci aşama, %50 yeni, %50 eski mama 3 gün

Üçüncü aşama %75 yeni, % 25 eski mama 3 gün

Son aşama

Başardınız!

dumannn7

Matisse 10 kilo somonlu 720 TL. Bu iyi gibi. Bizim kedide 7-8 aydır ton balıklı kullanmıyor olsak buna geçerdim. Yeter artık balıklı mamaya ara verelim biraz.

bbb_catkor

Merhabalar,
Biz kısır kedim için kilo kontrolü sağlayan virbac veteriner maması kullanıyorduk ancak fiyatı çok pahalandığı için mama değiştirmeye karar verdik. Uzun araştırmalar sonucunda brit care almaya karar verdik. İshal yapmasına dair birçok yorum var ancak alıştırarak geçiş yaparsak bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca yine araştırmalarımda brit care mamasının çok beğenildiğini de gördüm. İnşallah bir sıkıntı olmadan bu mama ile devam ederiz. Henüz deneme şansımız olmadı

bbb_catkor

Merhabalar,
Biz kısır kedim için kilo kontrolü sağlayan virbac veteriner maması kullanıyorduk ancak fiyatı çok pahalandığı için mama değiştirmeye karar verdik. Uzun araştırmalar sonucunda brit care almaya karar verdik. İshal yapmasına dair birçok yorum var ancak alıştırarak geçiş yaparsak bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca yine araştırmalarımda brit care mamasının çok beğenildiğini de gördüm. İnşallah bir sıkıntı olmadan bu mama ile devam ederiz. Henüz deneme şansımız olmadı

bbb_catkor

Merhabalar,
Biz kısır kedim için kilo kontrolü sağlayan virbac veteriner maması kullanıyorduk ancak fiyatı çok pahalandığı için mama değiştirmeye karar verdik. Uzun araştırmalar sonucunda brit care almaya karar verdik. İshal yapmasına dair birçok yorum var ancak alıştırarak geçiş yaparsak bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca yine araştırmalarımda brit care mamasının çok beğenildiğini de gördüm. İnşallah bir sıkıntı olmadan bu mama ile devam ederiz. Henüz deneme şansımız olmadı

bbb_catkor

Merhabalar,
Biz kısır kedim için kilo kontrolü sağlayan virbac veteriner maması kullanıyorduk ancak fiyatı çok pahalandığı için mama değiştirmeye karar verdik. Uzun araştırmalar sonucunda brit care almaya karar verdik. İshal yapmasına dair birçok yorum var ancak alıştırarak geçiş yaparsak bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca yine araştırmalarımda brit care mamasının çok beğenildiğini de gördüm. İnşallah bir sıkıntı olmadan bu mama ile devam ederiz. Henüz deneme şansımız olmadı

Palyaco

Brit care guzel bir mama ama geçişi cok uzun vadeye yaymalisiniz 1 ay karışık verin devamlı verdiğiniz mamayla