Ne Yapmalıyım

stellabennett

kedim seçici olduğu için ona uygun mama bulamıyordum hiçbir mamayı tam beğenmiyordu bu yüzden de zayıf kalmıştı her ne kadar zayıf kısırlaştırmak istemesem de mecburdum ve bu 1 ay içinde kısırlaştırmayı düşünüyordum ama geçen gün öylesine denemek için Royal Canin yetişkin ev kedileri için olan mamasından aldım ve kedim ilk defa beğendi şu an kafama acaba mamasını (şu an maması Exclusion) değiştirsem mi düşüncesi girdi hem ideal kilograma da ulaşır belki kısa zamanda diye düşündüm ama kısırlaştığında da bu sefer kısır mamasına geçmem gerekecek ve kısa sürede 2 kere mama değiştirmiş olacağım bu kedimi yorar mı ne yapacağım kafam karıştı iyice (kedim 2 kilogram bu arada)

6 CEVAP

Gimlihanim

Bence mamasını değiştirin. Kısırlaştırdıktan hemen sonra illa ki mama değiştireceksiniz diye bir durum yok. Toparlanana kadar birkaç ay devam edersiniz. Sonrasında yeni kısır mamasına geçersiniz. Kilo alsın, toparlansın kısırlaştırma ondan sonra. Şimdiden geçmiş olsun

Anonymus985465

Sanabelle/Bozita kitten
Bol suda haşlanmış tavuk, kıyma
Haftada bir ciğer, yürek gibi sakatat
Kısırlaştırdıktan sonra bir yaşına kadar yavru maması

Mia_____

Mamasını değiştirin ve bence de Royal canine geçin Royal hem kilo aldırıyor hem yumuşacık yapıyor benim kedime aşırı iyi gelmişti şuan başka mamaya geçtim royali bırakıp cokk pişmanım. Royal canine her ne kadar içeriği kötü et yok vs deseler de bence çoğu kediye iyi gelen bir mama ayrıca kilo da sağlıklı şekilde aldırıyor bunu yaşayarak gördüm . Kısırlaştiktan sonra da royalin kısır mamasina gecersiniz isterseniz

stellabennett

@Mia_____ çok teşekkürler

stellabennett

@Gimlihanim acaba o birkaç ay içerisinde bir sorun çıkar mı kısır mamasına geçmediğimiz için korkuyorum birazcık

stellabennett

@Hamlet öneriler için teşekkürler bu arada kedim zaten 1 yaşında