Yaş Mama Ve İshal

kimyonesra

Arkadaşlar kedim ishal ve veterinerimiz bağırsağı için prebiyotik toz verdi. Yaş mamasına 5 gün boyunca kat yedir dedi. Kedim ishal ve yaş mama veriyorum, veteriner devam etmemi söyledi. Kuru mamasını çok yiyorsa ondan ishal olmuş olabilir, yağsız mama vereyim dedi. Ama kuru mamasını da çok yemiyor zaten, ben yaş mama yediği için ishalinin kesilmediğini düşünüyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz prebiyotik tozu başka ne şekilde veririm? Yaş mama ishalin kesilmesine engel olmuyor mu

4 CEVAP

Coconutbey

Bence yaş mama daha çok ishal yapar bizde bu sorunu yaşıyorduk yaş mama vermiyorum sürekli kuru mama veriyorum ve gastro mama kullanıyoruz düzeldi

Mmtklndr

Kedim ishal olduğu zaman buradaki yorumları okuyarak bende haşlanmış tavuk verdim ertesi gün dışkısı düzelmişti

Anonymus985465

İshal kefiye asla yaş mama verilmez.
Bol suda haşlanmış tavuk göğsü ve pirinç lapası yedirin.
Virbac gastro mama öneriyorum.
İshal bir semptom. Sebebi taze dışkı analizi ile birkaç dakikada teşhis edilir.
İç parazit de isgal yapar
Lütfen ehil bir veteriner hekim bulun

kimyonesra

@Hamlet yarın itibarıyla yaş mamayı keseceğim. Peki bu probiyotik tozu nasıl verebilirim kedime?