Veteriner Sonrası Karekterinin Değişmesi

Mmtklndr

İyi akşamlar arkadaşlar kedim mide rahatsızlığı sebebiyle üç gün veterinerde kaldı durumu iyi eve götürebilirsiniz dediler. Eve geldiğinden beri bizden kaçıyor veterinerden önce böyle değildi mamasını bile koyarken kaçıyor ilaç verdiler kullanması gerek şurubunu içirirken bizede zarar veriyor bu yüzden evdekilerde şurubunu içirirken yardımcı olmuyor. En çok benimle vakit geçiriyordu benimle uyurdu ilacını verirken beni de tırmalamaya ve ısırmaya başladı( can acıtıcı şekilde ısırıyor ) çok hırçınlaşmış sanki hiç bu evde yaşamamış gibi çok üzülüyorum 😭ben tüm gün çalışıyorum ilaçlarını mecbur annemle kardeşim verecek onları yanına bile yaklaştırmıyor nasıl düzelecek durumu ilaçlarını almak zorunda ilk defa evcil hayvan bakıyoruz çok tecrübesiziz😢

9 CEVAP

Kediniz sanırım çok strese girmiş ödül maması veya kedinizin sevdiği şeyleri vererek oyun oynatarak kendinizi tekrardan sevdirebileceğinizi düşünüyorum

sundowndread

Veterinerde 3 gün kalması pek iyi olmamış. Belli ki travma gibi olmuş onun için. Hâlâ onu bir yerlere götürmenizden korkuyor olabilir. Belli ki veterinerde çok korkmuş bir kedi için alışık olmadığı bir ortamda kalmak eziyet gibi bir şey. Biraz kendi haline bırakın ilaç verilecekse o sıra tutsunlar bir şekilde ama onun dışında kucaklamaya falan çalışmayın. Kendi haline kalsın belki yaşadıklarını unutup eski haline döner çok korkmuş belli ki

Mmtklndr

Cevabınız için teşekkür ederim 🙏🏻 Kasımda sokaktan sahiplendim Aşılarını kontrollerini hiç aksatmadım pazartesi rutin kontrolüne götürdüm daha bir gün geçmeden Salı ve çarşamba geceleri iki üç sefer kusma olmuştu çok korktum perşembe sabahı vete götürdüm. Kontrollerinde her şey normaldi 2-3 gün gözlem altında kalsın dedi. İlk gün kan tahlili yaptı serum verdi. Dün aradı gastrit var midesini bozmuş bugün de kalsın hafta sonu gelin alın dedi. İki farklı şurup verdi bunları bitirin durumu düzelmezse mamasını değiştireceğiz dedi.

senaau

Birkaç güne düzelir diye düşünüyorum..kedim kısırlaştırdığında 3 gün klinikte kaldı gündüz evde kimse olmadığı için ameliyat sonrası orada gözetim altında olması daha iyi olur diye düşündüm. Kedim normalde bana aşırı bağlı evde ben odadan bütün gün çıkmasam o da çıkmaz ben nereye gitsem sürekli peşimden gelir mama kabini doldurup ise gideyim ben gelene kadar yemez ben geldiğimde beni kapıda karşılar kendini sevdirir sonra mamasını yemeye gider. Ama veterinere almaya gittiğimde beni hiç tanımıyor gibiydi hiç tepki bile vermedi eve gelince hiç yemek yemedi birkaç gün boyunca. Veterinere yazdım ordayken de yememiş. Sonrasında düzeldi. Veteriner terk edilme stresi yaşamıştır felan dedi. Sizinkide birkaç güne geçer diye umuyorum. İnşallah başka bir sorun yoktur

Mmtklndr

Çok teşekkür ederim 🙏🏻

Mmtklndr

Çok teşekkür ederim 🙏🏻

Mmtklndr

Teşekkür ederim 🙏🏻 @ minikkedicikkk

CakilYavrukus

Zamanla düzelir olağan bir durum

Duyguui

bazen olabiliyor. benim kedim tam tersi klinikte 4 gün kaldıktan sonra adeta melek olmuştu . ona zaman verin en sevdiği sıvı ödülü elinize sıkıp verebilirsiniz. sık sık sevin. veterinerinize de danışıp tekrar klinikte kalma durumunda sakinleştirici macun da deneyebilirsiniz