Bebeklik Tüyü Ne Zaman Biter? Mamayı Değiştirmeli Miyim?

yumushyumak

Benim yavrum scottish fold 8 aylık. Çok fazla tüy dökümü yaşıyoruz her gün düzenli olarak tarıyorum haftada bir ise furminatörle tarıyorum. Veterinere sorduğumda bebeklik tüylerini döker dedi. Bebeklik tüy dökümü ne zaman biter? Birde felicia kitten kuzulu kullanıyorum haftada iki kere yaş mama veriyorum. Öneri ve cevaplarınızı paylaşırsanız sevinirim:)

3 CEVAP

Rosier4

Aynı sorunu yaşıyorum 6 aylık kedim söylediklerinizin aynısını yapıyorum kitten paste takviyesi ,tarıyorum , kaliteli yaş ve kuru mama vermeye çalışıyorum fayda etmiyor tüy dökmeye devam ediyor tavuklu mamasını değiştirip balıklı almayı düşünüyorum

Okan3439

Bende aynı sorundan müzdariptim uzun tüylü bir kedim var eve misafir çağıramaz duruma gelmiştim mamalar vs bebeklik tüy değişiminde hiçbir fayda sağlamaz o tüy değişicek :)
Kısırlaştırmak için veterinere götürdüğümde hazır narkoz verilmişken tüylerini 3 numaraya vvurdurdum sorun bitti yeni tüyleri güzel ve parlak çıkıyor biofeline damla kullanıyorum şuan 2 günde 1 acana yaş mama ve nd balıklı kullanıyorum.

gofretbey38

Hills balıklı ya geçtim azaldı